Express-Miejski.pl

Plener Fotograficzny imprezą cykliczną w Ziębicach

nowinart.com fot.: nowinart.com

Jeśli masz ochotę spędzić czas w ciekawy sposób to nie może Cię zabraknąć w dniach 29-30 wrzesień i 5-7 październik 2012 w Ziębickim Centrum Kultury, gdzie odbędą się ciekawe warsztaty fotograficzne. W takim plenerze fotograficznym jeszcze nie uczestniczyłeś.

Zajęcia odbędą się już w najbliższy weekend. Uczestnicy wezmą udział w trzech blokach programowych. Ćwiczenia praktyczne zostaną poprzedzone wykładami, które wprowadzą uczestników zajęć w tajniki poznawanej wiedzy.

- Uczestnicy pleneru fotograficznego będą mogli skorzystać m.in. z daktyloskopografii, luksografii czyli metody uzyskiwania obrazów fotograficznych bez użycia aparatu fotograficznego – mówi Agata Lesiak podinspektor do spraw promocji w Gminie Ziębice.  

Luksografia polega na naświetlaniu papieru fotograficznego, na którym ułożone są półprzezroczyste lub nieprzezroczyste przedmioty. Powstałe obrazy są efektem cienia, który rzucają przedmioty położone na papierze fotograficznym, na który świeci światło. Materiały te, poddaje się obróbce jak w standardowym procesie fotograficznym.

- Kolejną techniką fotografii będzie Camera obscura, która bywa nazywana również kamerą otworkową – tłumaczy Agata Lesiak.

Ciemnia optyczna, światłoszczelna skrzynka z otworkiem w przedniej ściance, umożliwiająca uzyskanie na tylnej ściance odwróconego obrazu przedmiotu ustawionego przed otworkiem. Po zamontowaniu matowej szybki w tylnej ściance skrzynki powstający obraz można obrysować. - Camera obscura stosowana była przez malarzy i grafików jako narzędzie pomocnicze, zwłaszcza do dokładnego wykreślania perspektywy przy malowaniu widoków – opowiada Agata Lesiak.

Wykłady poprowadzą: Tomasz Deko, Jarosław Dulęba, Piotr Szafranie oraz Paulina Dudzik. Działania warsztatowe poprowadzone zostaną przez: Tomka Deko, Krzysztofa Ormowskiego, Bartosza Kozaka, Kamila Dąbrowskiego, Jarosława Dulębę, Michała Waloszczyka, Mariusza Felińczaka, Paulinę Dudzik, Annę Karolinę Wajs, Piotra Szafrańca, Agatę Grzech i Bartka Partykę.

Plener fotograficzny przygotowany został przez Stowarzyszenie Nowinart z Wrocławia, przy współudziale Referatu Promocji i Inicjatyw Gospodarczych w Ziębicach oraz Ziębickim Centrum Kultury.

Zajęcia kierowane są do każdego, kto chce w nich wziąć udział.

- Nie ma konkretnej grupy docelowej, wykłady i warsztaty mają formę otwartą, czyli dla wszystkich chętnych i zainteresowanych. – mówi Agata Lesiak - Zajęcia polecamy szczególnie osobom, które pasjonują się fotografia jak i dla osób, które chcą rozwinąć swoje zainteresowania. Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa i poznania alternatywnych technik fotografii.

Plener fotograficzny w przyszłości będzie imprezą cykliczną odbywającą się w Ziębicach.

- Istotą pleneru fotograficznego jest chęć szukania innych płaszczyzn działania, doprowadzenie do wszechstronnej integracji, a w rezultacie wykreowanie impulsu kulturalnego oraz doprowadzenie do imprezy cyklicznej odbywającej się w Ziębicach – kończy Agata Lesiak.

Na plener fotograficzny można zapisać się mailowo

biuro.nowinart@gmail.com

promocja@ziebice.pl

lub osobiście w Referacie Promocji Gminy i Inicjatyw Gospodarczych i w Ziębickim Centrum Kultury.  

eMKa/Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Plener Fotograficzny imprezą cykliczną w Ziębicach

  2012-09-26 12:02:58

  eMKa/Express-Miejski.pl

  Jeśli masz ochotę spędzić czas w ciekawy sposób to nie może Cię zabraknąć w dniach 29-30 wrzesień i 5-7 październik 2012 w Ziębickim Centrum Kultury, gdzie odbędą się ciekawe warsztaty fotograficzne. W takim plenerze fotograficznym jeszcze nie uczestniczyłeś.

 • 2012-09-26 15:28:41

  gość: ~Piro

  ostatnio dodany post

  Życzę powodzenia w imprezie, sam w tym roku próbowałem podobnej inicjatywy w Ząbkowicach Śląskich lecz przybyło na imprezę związaną z warsztatami 2 osoby a na plener 4 więc z frekwencją było mizerni. Z całego serca kibicuję imprezie w Ziębicach

REKLAMA