Piotr Kurczab Mistrzem Polski MTB w Maratonie !!!

KTM Racing Team Złoty Stok

KTM Racing Team Złoty Stok fot.: KTM Racing Team Złoty Stok

Piotr Kurczab z KTM Racing Team Złoty Stok w Dąbrowie Górniczej wywalczył tytuł Mistrza Polski MTB.

Piotr Kurczab z KTM Racing Team Złoty Stok w niedzielę 16 września w Dąbrowie Górniczej wywalczył tytuł Mistrza Polski MTB w maratonie w kategorii mężczyzn do lat 23. Na dystansie 108 km Piotrek świetnie poradził sobie z rywalami pozostawiając ich w tyle. Na metę przyjechał ok. 2 min. przed swoim najgroźniejszym rywalem tego dnia Bartłomiejem Wawakiem z JBG2 Professional Team. W  tym  sezonie to największy sukces studenta Politechniki Wrocławskiej, ale nie pierwszy w tym roku bo zdobył już 3 medale Mistrzostw Polski, w czerwcu zdobył srebro w wyścigu drużynowym oraz brąz w wyścigu indywidualnym, do tego jest Mistrzem Polski uczelni technicznych oraz brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski. Ze względów zdrowotnych nie wystartował w Mistrzostwach Świata.