Relacja z turniejów Bielawianki

Łukasz Gryś

Łukasz Gryś fot.: Łukasz Gryś

Pewna wygrana z Jastrzębskim Węglem i minimalne przegrane z Wałbrzychem i Miliczem na Turnieju w Wałbrzychu.

Pierwszy zespół Bielawianki Bester Bielawa w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu II ligi brał w ostatni  weekend udział w bardzo dobrze obsadzonym Turnieju o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych VICTORIA S.A.

W pierwszym naszym meczu na tym Turnieju zmierzyliśmy się z gospodarzami Victorią Wałbrzych. Wałbrzych. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się dopiero po tie-breaku, ale dwa punkty zdobyła VICTORIA, mimo że prowadziliśmy już 2:1.

Victoria Wałbrzych - Bielawianka Bester 3:2 (-20, 14, -28, 16, 12)

Pierwsza szóstka: Jerzyk, Kurpiel, Borkowski (K), Szymeczko, Gogola, Pacioch, Botwina (libero).

Set pierwszy to zdecydowana przewaga Bielawianki, w drugim zaś odwrotnie. W drugim secie Paciocha na ataku zastąpił Dobrzanski i zagrał na tej pozycji już do końca meczu oraz w kolejnym. Najbardziej zacięty to set nr 3, w którym walka toczyła się do 30-tego punktu z happy endem dla naszych. Pierwsza piłkę setową miała Victoria, jednak to my ostatecznie wyszliśmy na prowadzenie w tym meczu. Set czwarty i piąty to już przewaga Victorii.Spotkanie to było bardzo zacięte i zakończyło się dopiero po tie-breaku, ale dwa punkty zdobyła VICTORIA, mimo że to my prowadziliśmy już 2:1.

Set pierwszy to zdecydowana przewaga Bielawianki,  zaś w drugim secie było już odwrotnie. W połowie drugiej partii  Paciocha na ataku zastąpił Dobrzański i zagrał na tej pozycji już do końca meczu oraz w kolejnym. Najbardziej zacięty był  set nr 3, w którym walka toczyła się do 30-tego punktu z happy endem dla naszego zespołu. Pierwsza piłkę setową w trzeciej odsłonie miała Victoria, jednak to my ostatecznie wyszliśmy na prowadzenie w tym meczu. Set czwarty i piąty to już przewaga Victorii.

W drugim meczu turnieju KS Milicz pokonuje 3:0 Jastrzębski Węgiel, który na do Wałbrzycha przyjechał drużyną Młodej Plus Ligi,  mimo że organizatorzy Turnieju zapowiadali przyjazd pierwszego zespołu czwartej drużyny Plus Ligi z poprzedniego sezonu.

W trzecim spotkaniu turnieju Bielawianka Bester również 3:0 pokonała młodych zawodników Jastrzębskiego Węgla w setach do 20, 23, 23.

W czwartym meczu turnieju Victoria Wałbrzych pokonała 3:1 KS Milicz  i praktycznie po pierwszym dniu zapewniła sobie pierwsze miejsce w Turnieju. Co prawda były  jeszcze do rozegrania dwa mecze w niedzielę, ale trudno było myśleć, że Victoria da sobie wydrzeć zwycięstwo w meczu z Jastrzębskim Węglem.

Nasz zespół natomiast w niedziele miał zagrać  z KS Milicz o prawdopodobnie drugie miejsce w Turnieju. Pierwszy set spotkania pomiędzy dwoma beniaminkami II  ligi padł łupem dla Bielawianki, która  wygrała samą końcówkę tej partii do 21. Wcześniej do stanu po 21 walka toczyła się praktycznie punkt za punkt.

Do połowy drugiego seta wydawało się, że będziemy w tym spotkaniu prowadzić już 2:0, bowiem wygrywaliśmy  w pewnym momencie 13:9, jednak to Milicz zdobył wtedy serię punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 18:22. Bielawianie jednak nie powiedzieli ostatniego zdania w tym secie i doprowadzili do stanu 23:24. Milicz jednak wykorzystał kolejną piłkę setową i doprowadził do remisu 1:1.

Set nr 3 to od początku zdecydowana przewaga Milicza 2:7 i 17:22, ale w końcówce nasza drużyna udowodniła, że nigdy nie daje za wygraną i za sprawą m.in. serwisów Gogoli doprowadziliśmy do stanu 23:24. I podobnie jak w secie drugim  Milicz wykorzystał piłkę setową i wyszedł na prowadzenie 2:1.

Set nr 4 miał dość dziwny przebieg, bowiem od samego jego początku przegrywaliśmy (tak do stanu 14:17) i w tym momencie zaczęliśmy budować przewagę i wyszliśmy na prowadzenie 21:20. Wówczas nastąpił kolejny zwrot w tym secie – m.in. dwie źle przyjęte zagrywki spowodowały że na tablicy świetlnej  był  bardzo niekorzystny dla nas wynik  21:24. Jednak w tym okresie świetnie zagrał Dariusz Król (zmienił wcześniej na parkiecie Borkowskiego) a na zagrywce pewnie i mocno piłkę do gry wprowadzał Gogola, co pozwoliło wygrać Bielawiance tego seta do 25 i wyrównać rywalizację na 2:2.

Set nr 5 miał decydować, która z drużyn zajmie co najmniej 2-gie miejsce w Turnieju. Początek tego seta był dla Milicza 0:3, ale chwilę potem był remis 3:3, 6:6 i od tego stanu zespół Krzysztofa Janczaka odskakuje nam na 6:10 (między innymi po kontrowersyjnej decyzji sędziego przy stanie 6:7). Bielawianka po raz kolejny pokazała charakter i doprowadziła do remisu po 10. Końcówka już jednak należy do siatkarzy z Milicza, którzy zdobywają cztery punkty z rzędu i kończą mecz w drugiej piłce meczowej.

Bielawianka Bester – KS Milicz 2:3 (21, -23, -23, 25, -11)

Bielawianka miała jeszcze po tym meczu teoretycznie szansę na zajęcie 2-go miejsca w turnieju, ale wiązało się to z porażką Wałbrzycha za trzy punkty  w ostatnim meczu z Jastrzębskim Węglem.  I można powiedzieć że było blisko sensacji,  bowiem młodzi Jastrzębianie prowadzili już w tym spotkaniu 2:0, ale ostatecznie przegrali 2:3.

Tabela końcowa Turnieju przedstawia się następująco:

1. Victoria  Wałbrzych    7 pkt    sety  9:5
  2. KS Milicz                    5 pkt    sety  7:5
  3. Bielawianka Bester     5 pkt    sety  7:6
  4. Jastrzębski Węgiel      1 pkt    sety  2:9

Nagrodę dla najlepszego zawodnika Bielawianki Bester w tym Turnieju otrzymał Błażej Szymeczko. W turnieju tym w składzie Bielawianki Bester zabrakło środkowego Pawła Skibickiego oraz Michała Karaudy, który leczy kontuzję. Trener Andrzej Zemanek dał w tych meczach pograć wszystkim swoim zawodnikom.ią Wałbrzych. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się dopiero po tie-breaku, ale dwa punkty zdobyła VICTORIA, mimo że prowadziliśmy już 2:1.

W drugim meczu turnieju KS Milicz pokonuje 3:0 Jastrzębski Węgiel, który na turniej do Wałbrzycha przyjechał drużyną Młodej Plus Ligi.

W trzecim spotkaniu turnieju Bielawianka Bester również 3:0 pokonała młodych zawodnikow Jastrzębskiego Węgla w setach do 20, 23, 23.

W czwartym meczu turnieju Victoria Wałbrzych pokonała 3:1 i praktycznie zapewniła sobie pierwsze miejsce w Turnieju. Co prawda jutro jeszcze do rozegrania są dwa mecze, ale trudno myśleć że Victoria da sobie wydrzeć zwycięstwo w meczu z Jastrzębskim Węglem.

Nasz zespół natomiast zagra z KS Milicz o prawdopodobnie drugie miejsce w Turnieju. Wszystkich chętnych kobiców zapraszamy do Wałbrzycha na to spotkanie, w którym zmierzą się dwaj beniaminkiowie II ligi. Start godz. 10:30.

W turnieju tym zabrakło w składzie Bielawianki środkowego Pawła Skibickiego oraz Michała Karaudy, który leczy kontuzję. Trener Zmanek dał w tych meczach pograć wszystkim swoim zawodnikom.

Kadeci Bielawianki Bester wygrywają Turniej w Legnicy !!!

Najmilsza wiadomość tego weekendu dotarła do nas z Legnicy, gdzie kadeci Bielawianki Bester wygrali bardzo dobrze obsadzony Turniej. Oprócz naszego zespołu w Turnieju tym wzięły udział dwa zespoły Ikara Legnicy, zespół z Opola i Krosna Odrzańskiego. Podopieczni Jarosława Duszy okazali się nie pokonani w każdym z czterech meczów.

W Turnieju o Puchar Starosty Świdnicy wzięło udział 6 drużyn z 5-ciu klubów, bowiem Gwardia Wrocław wystawiła swoje dwa zespoły. Oprócz Bielawianki Bester zagrały tam także UKS Dekoria Świdnica (gospodarz), KKS Ren-But Złotoryja i AKS Strzegom.

Młodzicy zajmują trzecie miejsce na turnieju w Świdnicy

W naszej grupie rywalizowaliśmy z Gwardia I i Złotoryją. Jasne więc było, że pierwszy mecz z KKS-em będzie decydowal, która drużyna wyjdzie z grupy z 2-go miejsca, bowiem Gwardia I była w niej nieosiągalna. Po zaciętym spotkaniu wygrali na przewagi nasi chłopcy 2:0 w setach do 31 i 24. W drugim naszym meczu trener Łukasz Gryś, prowadzący młodzików pod nieobecność Jarosława Duszy dał pograć zmiennikom, albowiem zespół z Wrocławia to niemal kadra Dolnego Śląska i jasne było, że nie jesteśmy w stanie ich pokonać na tym etapie.

Tym samym w półfinale trafiliśmy na zwycięzcę grupy 1-wszej - Gwardię II Wrocław. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu przegraliśmy, ale dopiero w tie-breaku.

W meczu o 3-cie miejsce wygraliśmy z UKS Świdnica 2:1.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.bielawianka-siatkowka.pl oraz polubienie naszego profilu na facebook’u: www.facebook.com/KS.BielawiankaBesterBielawa