Express-Miejski.pl

Spotkanie z wiceministrem rolnictwa

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl. fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W poniedziałek 10 września gościliśmy w naszym powiecie na zaproszenie Senatora RP Stanisława Jurcewicza Wiceministra Rolnictwa - Kazimierza Plocke.

Minister złożył wizytę w Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim, a następnie spotkał się w Starostwie Powiatowym z samorządowcami  powiatów: ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i świdnickiego oraz przedstawicielami środowisk wiejskich i organizacji rolniczych z tych powiatów.


W swoim wystąpieniu Minister Plocke szeroko omówił kwestie perspektyw rozwoju polskiego rolnictwa w zbliżającej się nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020.

W drugiej części spotkania odpowiadał na pytania z sali od zebranych uczestników. Dotyczyły one zarówno kwestii ogólnych odnoszących się do udziału Polski we wspólnej polityce rolnej UE, reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych rolników i KRUS,  jak i szczegółowych dotyczących problemów nurtujących producentów rolnych i właścicieli gospodarstw rolnych zgromadzonych na sali.

W spotkaniu uczestniczyli m.in Senator RP Stanisław Jurcewicz, na zaproszenie którego wizytę złożył Wiceminister, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, Senator RP Wiesław Kilian, przedstawiciele środowisk rolniczych z powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego, przedstawiciele Izb Rolniczych z powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego, pracownicy Agencji Rolnych z powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego, Wójtowie, Burmistrzowie i Przewodniczący Rad Miast i Gmin z powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego, Starostowie i Przewodniczący Rad Powiatów Dzierżoniowskiego, Kłodzkiego i Ząbkowickiego, a także Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych ew Wrocławiu.

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Spotkanie z wiceministrem rolnictwa

  2012-09-12 08:36:10

  Starostwo Powiatowe w Ząbkowi

  W poniedziałek 10 września gościliśmy w naszym powiecie na zaproszenie Senatora RP Stanisława Jurcewicza Wiceministra Rolnictwa - Kazimierza Plocke.

 • 2012-09-12 09:45:39

  gość: ~Nikodem Dyzma

  JOW-jedyna szansa na pogonienie tych wszystkich nierobów ze stołków do których przyrośli......Wejdż na http://www.zmieleni.pl/ i dowiedz się więcej!Wkrótce spotkanie założycielskie w Powiecie ząbkowickim:-)

 • 2012-09-21 18:07:40

  gość: ~gość

  ostatnio dodany post

  Co robi starosta ząbkowicki na zdjęciu nr 3 , ktoś wie?

REKLAMA