Express-Miejski.pl

Dotacje w powiecie ząbkowickim przyznane

dreamstime.com fot.: dreamstime.com

Wyposażenie i modernizacja świetlic, budowa sceny – to tylko część długiej listy projektów, na których realizację gminy z powiatu ząbkowickiego otrzymały dofinansowanie.

Cztery gmin z powiatu ząbkowickiego – Bardo, Ząbkowice Śląskie, Ciepłowody i Kamieniec Ząbkowicki - otrzymały 19 lipca pozytywną decyzję Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą przyznanej dotacji w ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

Bardo otrzyma na budowę sceny wraz z zadaszeniem w miejscu rekreacji mieszkańców w miejscowości Brzeźnica i Przyłęk 22.970 zł. Ząbkowice Śląskie na zakup wyposażenia swietlic wiejskich w miejscowości Stolec i Jaworek 30.000 zł. Ciepłowody na modernizację świetlicy w Czesławicach otrzyma 30.000 zł. Modernizacja będzie polegać na budowie kominka, budowie szamba wraz z przyłączem do wody oraz utwardzeniem terenu przed świetlicą. Kamieniec Ząbkowicki na przebudowę i rozbudowę wraz z adaptacją i zmianą sposobu użytkowania budynku gminnego w miejscowości Byczeń na działce 616 z wykorzystaniem na potrzeby gminnych organizacji społecznych otrzyma 29.999 zł.

eMKa/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA