Wielki sukces kolarzy górskich na Mistrzostwach Polski

rower

rower fot.: KTM Racing Team Złoty Stok

Klub Kolarski KTM Racing Team Złoty Stok po raz kolejny pokazał swoją klasę na Mistrzostwach Polski, które odbyły się 6-8 lipca w Kielcach. Nasz Team w tym roku wystawił jedną drużynę, jak się okazało wartą srebrnego medalu.

Do sukcesu sztafety, w składzie Paulina Hebisz, Rafał Alchimowicz, Piotr Kurczab, Mikołaj Dziewa, która wywalczyła tytuł V-ce Mistrza  Polski., dołączył Mikołaj Dziewa który indywidualnie zdobył brązowy medal w kategorii junior młodszy Był on czarnym koniem tego wyścigu, nikt nie spodziewał się tak doskonałego  występu. Cały czas utrzymywał wysokie tempo podczas wyścigu, groźni rywale tego dnia nie mieli z nim szans. Obecna  forma tego młodego zawodnika to mocny atut drużyny, ponieważ jego start w sztafecie miał duży wpływ na  końcowy wynik.

Ostatni dzień zawodów to rywalizacja  najstarszej grupy –Elita. Na starcie pojawiło się 78 zawodników z czołówki Polski. Kielecka góra 'Pierścienica' okazała się być w tym roku jeszcze bardziej mordercza. Do długich podjazdów dołączył  się  piekielny upał. Dystans 30 km - 8 okrążeń ukończyło jedynie 17 zawodników w tym 4 z klubu KTM - Piotr Kurczab zdobył brązowy medal, Marcin Kawalec zajął czwarte miejsce w kategorii U-23. 9 - Rafał Hebisz,12 - Rafał Alchimowicz.

Jest to kolejne potwierdzenie wysokiej formy  naszych zawodników z których jesteśmy bardzo dumni i życzymy im dalszych sukcesów.