Express-Miejski.pl

Budynki

Opuszczone przez swoich właścicieli popadają w ruinę

2010-02-17 07:03:49 Przejdź do artykułu »

Ulica Kłodzka/Kamieniecka

Ulica Kłodzka/Kamieniecka fot.: B.Klita

Zdjęcie:
1 z 19

Następne
 • Ulica Kłodzka/Kamieniecka
 • Ulica Kłodzka/Kamieniecka
 • Ulica Kłodzka/Kamieniecka
 • Ulica Kłodzka/Kamieniecka
 • Ulica Kłodzka/Kamieniecka
 • Ulica Kłodzka/Kamieniecka
 • Ulica Legnicka
 • Ulica Legnicka
 • Ulica Legnicka
 • Ulica Legnicka
 • Ulica Legnicka
 • Ulica Legnicka
 • Baszta Gołębia
 • Baszta Gołębia
 • Baszta Gołębia
 • Baszta Gołębia
 • Baszta Gołębia
 • Baszta Gołębia
 • Baszta Gołębia

foto_private_policy

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budynki

  2010-02-17 07:03:49

  Express-Miejski.pl

  skomentuj zdjęcia w galerii...

 • 2010-02-17 08:13:37

  gość: ~robert79

  Problem w tym, że te wszystkie budynki mają swoich właścicieli (niestety nie dbają o nie) i niefortunnie zostały sprzedane przez Gminę kilka lub kilkanaście lat temu.

 • 2010-02-17 09:08:21

  gość: ~mosiek

  do tego jeszcze dochodzi budynek Geodezji no i oczywiście Zamek.. Władze powinny się wstydzić, że nic się w tym zakresie nie dzieje (mówię o Zamku, którego są właścicielem). Z tego co wiem niewiele trzeba, aby ponownie był otwarty dla zwiedzających, a przede wszystkim na imprezy lokalne.

 • 2010-02-17 15:05:09

  gość: ~Janek 56

  oni mają wstyd tam gdzie kura jajo, oni sie wstydzą jak mało kasiory do domu przyniosą, jak mają auto nieumyte, jak krawat nierówno leży, to są ludzie zaślepieni pieniądzem i władzą jak cały nasz rzad, nie trzeba być bystrzachą żeby to widzieć

 • 2010-02-17 22:27:28

  gość: ~niewiele trzeba

  Pewnie że niewiele trzeba żeby otworzyć taką ruinę jak zamek, jakieś 10 do 15 milionów zlotych. Są tacy dla których to są grosze, na przykład Bill Gates, Hugh Hefner czy Kulczyk.
  Widzę również, że niektórzy mają dobrą pamięć tylko krótką. Krzywa Wieża (dofinansowanie zewnętrzne 600 tys.) i Izba Pamiątek (dofinansowanie zewnętrzne pierwszego etapu prac ok 200 tys. i Urząd czeka na kolejne unijne pieniądze dotyczące zakończonego IIetapu) to sukcesy obecnej władzy jeśli chodzi o remonty zabytków. Ich okolice też są remontowane, przykład ul. Krzywa i będąca w remoncie ul. Św. Wojciecha. Obecne władze uruchomiły też dotacje do remontów zabytków których nie są właścicielem. I tak pieniądze poszły na remont dachu nad prezbiterium będącego w złym stanie Kościoła Św. Anny, dzięki tym funduszom spięto finansowo remont dachu kościoła w Tarnowie i Zwróconej. Opracowano również ekspertyzę dla kościoła Klarysek przy Grunwaldzkiej. Gmina dofinansowała również remont posadzki w kościele Św. Jadwigi. Wyremontowano również figurki czterech męczenników dominikańskich, figurę Madonny z dzieciątkiem na moście przy ul Ziębickiej oraz wsparto finansowo remont zabytkowej figury Św. Jana Nepomucena przy wspomnianej już ul. Św. Wojciecha.
  Opracowano również wstępną dokumentację na adaptację ruin zamku a także rewitalizację starego cmentarza przy ul. 1 Maja. Właśnie ten cmentarz został wpisany do rejestru zabytków dzięki staraniom Burmistrza Kotowicza. Pierwszą inwestycją która została wykonana jest stylizowane oświetlenie nekropoli. Odrestaurowano także cmentarz żołnierzy radzieckich przy Legnickiej ale to chociaż część historii Ząbkowic to jednak nie zabytek. Opracowany został również plan rewitalizacji starego miasta, którego częścią jest rewitalizacja Parku Miejskiego (w trakcie opracowywania jest wstępna dokumentacja w postaci programu funkcjonalno-użytkowego) oraz podobna do przebudowy Ziębickiej, Poprzecznej i Chrobrego przebudowa ul. Armii Krajowej, Dolnośląskiej i części Kłodzkiej (w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę). Częścią programu rewitalizacji jest także termomodernizacja ZOKu (w trakcie realizacji)

  Wszystko co napisałem zostało wykonane przez ostatnie trzy lata. Prócz zabytków Kotowicz położył również nacisk na szeroko rozumianą odnowę Starego Miasta i ma chłop razem ze swoimi współpracownikami ewidentne i widoczne sukcesy, a i tak zawsze znajdzie się jakiś dureń co zamiast rzeczowej dyskusji pieprzy od rzeczy co mu ślina na język przyniesie, żeby tylko ulżyć swoim kompleksom.

 • 2010-02-18 06:54:35

  gość: ~Janek 56

  Aleś sie gościu rozpisał jak katarynka, tych co krytykują nie nazywaj durniami bo pewnie siedzisz na ciepłym stołku i pchasz sie władzy bez mydła do (wiesz gdzie) Po to jest portal żeby pisać co kto myśli i czuje, wolność słowa. Figurki powinien sobie kler remontować oni mają pieniądze więcej jak Kulczyk, idz niech oni coś pomogą przysłowiową fige z makiem dostaniesz wiecznie im mało, kiedyś kościoły remontowano za parafialne pieniądze Pewnie jeszcze bym coś napisal ale niewiem komu bo niemasz odwagi sie podpisać piszesz " gość "taki gość to mojemu dziadkowi konie czyścił

 • 2010-02-18 11:28:28

  gość: ~tolek

  hehehehe Janek zaprezentowal poziom kreta :) i nie chodzi mi o to miłe zwierzątko tylko środek do przetykania kibli hehehehe

 • 2010-02-18 09:03:52

  gość: ~misiek

  Z tą ruiną to przesadzasz. Gorsze sa otwarte na zwiedzających i jakoś na siebie zarabiają. Kilka milionów - ok, ale Ty piszesz o tym, żeby z niego zrobić centrum rozrywkowe, zadaszone i cholera wie co jeszcze, a ja mówię o zabezpieczeniu miejsc niebezpiecznych siatką i odpowiednią zaprawą, i otworzeniu go na imprezy, bez robienia kawiarenek, trybun i innych pierdołek, a zatem mówimy o kwocie około 40-50 tysięcy złotych, przy czym gdyby władza dobrze zagadała, to z pewnością lokalne firmy budowlane pomogłyby po kosztach, oby tylko w końcu coś z tym zrobić. Dla nich to przecież najlepsza reklama. Pytanie tylko czy ktoś próbował tak to załatwić?

 • 2010-02-18 11:25:06

  gość: ~Irena

  Jak rozumiem ten dureń to ja, bo zapytałam, co obecne władze zrobiły dla miasta?
  Może i masz racje z tymi remontami, ale ja wolałabym, żeby zamiast np rewitalizacji parku powstały nowe miejsca pracy, bo zanim park będzie zrewitalizowany to spacerować będą po nim jedynie emeryci, bo młodzi wyjadą za chlebem :).

 • 2010-02-18 12:25:06

  gość: ~Janek 56

  No widzisz Irena siedzi taki pierdzistołek i wyzywa ludzi od durni niech idzie do PUP i posłucha o czym tam ludzie rozmawiają, kogo krytykują co im leży na sercu.Niech ich wezmie pod te swoje figurki może przyjdzie wielebny i zasili ich finansowo.A po parku to i emeryci nie będą spacerować bo nie bedą mieli sił za te głodowe merytury chodzić.Trzeba myśleć jak zapromować miasto,region żeby inwestorów ściągnąć a nie straszyć ich ruinami budynków,umowy zerwać z tym co kupił szkołe i przedszkole bo znam go i myśle że tam żadnych inwestycji nie będzie on to kupił z myślą pod przyszły teren budowlany bo atrakcyjne miejsce i ceny napewno nie pójdą w dół Ale jak umowy zle napisane to teraz go mogą

 • 2010-02-18 14:34:12

  gość: ~ząbkowiczanin

  Zgadzam się w 100% z Ireną i Jankiem. Młodzi już dawno wyjechali z tego miasta a może być ich jeszcze mniej. W 2000 roku Ząbkowice miały 18 000 mieszkańców, w tym roku już tylko 15 900 (w tym osoby które mieszkają i studiują poza Ząbkowicami ale są zameldowani u rodziców) , rozumiem tak jest we wszystkich miastach w Polsce że przyrost jest ujemny, ale za niedługo będzie w naszym mieście 10 000. Ja sam jestem bezrobotny od roku i wyjeżdżam z tego miasta do większego, gdzie młodzież ma szanse na prace a nie tylko staże za 600 zł które nawet nie wliczają się do lat pracy. Ale w Urzędzie Miasta ludzie dobrze się bawią. Mają godziwe pieniądze i wypłacają sobie 13-stki. A my bidujemy...

 • 2010-02-18 15:05:01

  gość: ~Janek 56

  Widze gościu ząbkowiczaninie że Ty, Irena i ja widzimy ten sam problem który jest tak oczywisty, może nastepni włodarze to zrozumieją i coś zrobią w tym kierunku,została nadzieja tylko za to nic nie kupi

 • 2010-02-18 19:38:01

  gość: ~rysiek

  Widzisz janek napisałem o durnniach w myśl zasady uderz w stół a nożyce się odezwą. Ty jak pokazują powyższe wpisy jesteś jak SEKATOR.
  Bzdury o tym że wszyscy stąd wyjadą i jesteśmy gminą emerytów i rencistów są powtarzane od lat w Ząbkowicach i tylko totalni ignoranci lub etatowi maruderzy jeszcze wygadują takie głupoty.
  Te bydynki o których napisano w ekspresie zostały sprzedane za grosze przez burmistrza Marcinkowa (czwórka lub przedszkole na Legnickiej). Baszta została sprzedana jeszcze w czasach gdy wiceburmistrzem był pan Halarewicz. Sugerownie, że za ten stan odpowiadają dzisiejsze władze gminy sąchamską insynuacją i według mnie tylko człowiek totalnie niemądry nie zastanawia się nad tym co mówi i pisze.
  Burmistrz Kotowicz sprzedał ruderę w Braszowicach pod restaurację, dwa lokale użytkowe za prawie 700 000zł na Kościuszki, działkę pod budowę zakładu pogrzebowego przy cmentarzu na Bohaterów Getta za prawie 350 000zł, dwie działki pod markety na osiedlu słonecznym za ponad
  5 000 000 złotych oraz działkę pod budowę zakładu w podstrefie ekonomicznej za ponad 700 000zł. W marcu odbędzie się przetarg na działkę usługową po były ZBK (ADM) przy drodze krajowej nr 8 a cena wywoławcza to 3 990 000zł.
  Łyso ci Janek? Czekam teraz na twoje poważne argumenty :)

 • 2010-02-18 19:45:02

  gość: ~rysiek

  A przy okazji janek widzę że szukasz przyjacół? Mam propozycję może stwórz kółko miłośników Ząbkowic albo wystartuj w zbliżających się wyborach :)
  Myślę że twój konstruktywny tok myślenia i nebagatelna znajomość spraw związanych z naszą społecznością będzie bardzo atrakcyjny dla mieszkańców naszej Gminy :)

 • 2010-02-18 20:43:41

  gość: ~gość

  zobacz ile działek sprzedaje się w ościennych gminach...kilkanaście rocznie a tu co 2, 3 ?? a dlaczego nie sprzedano loklali użtkowych najemcom ??? cyt. "Czekam teraz na twoje poważne argumenty :)"

 • 2010-02-18 23:11:37

  gość: ~rysiek

  Nie słyszałem o tak poważnych sprzedażach za tak poważne pieniądze w sąsiednich gminach, podaj jakieś przykłady. Wiesz, przez ostatnie lata w naszej gminie też sprzedano prawie wszystko i to za bezcen. Świadczy o tym nawet artykuł w exm.
  Mam pytanie do ciebie. A dlaczego gminne lokale użytkowe, które stanowią bardzo dużą wartość sprzedawać akurat ich najemcom? Ja też jestem mieszkańcem tej gminy i być może jestem zainteresowany kupnem lokalu użytkowego w dobrym miejscu. Moim zdaniem te lokale należy sprzedawać w drodze przetargów nieograniczonych temu kto da najwięcej pieniędzy bo to jest dochód gminy, czyli w dużej przenośni nas wszystkich. Ograniczanie się do najemców przy sprzedaży takich lokali według mnie jest błędem i niegospodarnością.

 • 2010-02-19 04:59:38

  gość: ~gość

  no to widzisz jak mało wiesz...zobacz przykład gruntów w gminie Bardo za kilka miln....
  no a co do lokali użytkowych to trzeba podejmować decyzję działać a nie zwlekać i tyle..a ci którzy wygrali te teraz zaniedbane budynki też dawali najwięcej w danym czasie na danym rynku..

 • 2010-02-19 08:02:05

  gość: ~rysiek

  A jaką nieruchomość? Pod jaką działalność? Za ile milionów? kiedy to było? I czy masz jakieś inne przykłady ościennych Gmin bo wydawało mi się, że piszesz co najmniej o kilku?

 • 2010-02-19 16:01:18

  gość: ~gość

  ja to wiem... a ty sobie sprawdź jak takiś mądry i obeznany w gminnych liczbach...

 • 2010-02-19 06:54:43

  gość: ~Janek 56

  Z chęcią ci odpisze gościu Rysiek, otóż przejęcie władzy to kontynuacja władzy i nie może być tak że ekipa rządząca która nastaje stawia płot i mówi to tamci a to my i zachwala ponad wszystko swoje osiągnięcia a krytykuje poprzedników. Rządzenie polega także na poprawie błędów poprzedników jeśli takowe są,bo kiedyś przyjdą nastepni i znowu płot, to my a to tamci i tak sie będzie nawarstwiało. Uważam że burmistrz czy starosta posiadają takie instrumenty prawne że moga wymóc na tych włascicielach zaniedbanych popadających w ruine budynków jakieś inwestycje zapobiegające dalszej ruinacji tych obiektów a nawet unieważnić umowy i o to mi szczególnie chodzi przecież to nasze.A zachwalanie jakie to inwestycje teraz sie robi jest przedwczesne, poczekajmy na efekty A jeśli chodzi o przyjaciół to mam, ale miło sie pisze z kimś kto nadaje na tych samych falach i wcale mi nie jest łyso a słowa krytyki są dla mnie motywacją

 • 2010-02-19 07:58:48

  gość: ~rysiek

  W takim razie janku ja przepraszam za moją opryskliwość. Argumenty przyjmuję do wiadomośći. Postaram się do nich ustosunkować wieczorem. Podpisuję się pod twoim wpisem w temacie remontu biedronki. Miłego dnia.

 • 2010-02-19 21:29:45

  gość: ~...

  Coś jedna kamieniczka w Rynku która była remontowana 2 lata temu uległa zniszczeniu...

 • 2010-02-20 03:15:35

  gość: ~rysiek

  A co na to właściciele? podoba się im to?

 • 2010-02-20 11:07:44

  gość: ~mars

  Będzie lepiej. Mamy najlepszego gospodarza gminy od 1990 roku.

 • 2010-02-20 13:17:24

  gość: ~rysiek

  Jasiu moim skromnym zdaniem źle rozumiesz ciągłość władzy. Nie po to ludzie wybrali Krzysztofa Kotowicza na Burmistrza Ząbkowic żeby odpowiadał za błędy poprzedników. Nierchomosci o których pisze ekspres zostały sprzedane czyli zmieniły właściciela. Dzisiaj mamy kapitalizm którego świętą zasadą jest prawo własności. Nie ma możliwości podważenia tej zasady lub umów notarialnych na podstawie których obiekty przeszły w prywatne ręce. Pewne możliwości ma Pan Ziemczonek z Inspektoratu Budowlanego ale on chyba nie zauważa problemu mimo tego że waląca się Baszta Gołębia jest dokładnie na przeciw jego siedziby.
  Kotowicz jako Burmistrz dobrze pojmuje ciągłość władzy realizując przez trzy lata swoich rządów wszystkie postulaty mieszkańców, które przez lata pojawiały się jako tematy do rozwiązania na kolejnych sesjach Rady Miejskiej. Sztandarowym przykładem jest chociazby remont Krzywej Wieży czy trwająca przebudowa ul. Ziębickiej. Jeśli poprzednicy robili źle to dlaczego obecny burmistrz ma brać za to odpowiedzialność w sensie personalnym?

 • 2010-02-20 15:44:45

  gość: ~Janek 56

  Nie pisałem o odpowiedzialności personalnej tylko że ciągłość rządzenia polega także na poprawianiu błędów poprzedników, nie można czegoś co było zle zrobione zostawić bez poprawki do końca świata

 • 2010-02-20 17:08:47

  gość: ~nie rozumiem

  Janek, szkoda twojego czasu, niektórzy nie są w stanie zrozumieć wielu rzeczy. Towarzystwo wzajemnej adoracji przeniosło sie z innego znanego forum tutaj. Wolno im i trzeba to tolerować, bo mamy wywalczoną wolność słowa. Tylko niektórzy mylą wolność słowa ze zwykłym brakiem kultury. Ale nie mamy na to wpływu. A może za starzy jesteśmy i inaczej nas wychowano? I nie rozumiemy ich motywacji?

 • 2010-02-20 23:01:07

  gość: ~rysiek

  ble ble ble co za bełkot. I pewnie się komuś wydaje że jest kulturalny? Co za drętwe teksty. Jak się nie ma argumentów to zawsze można bredzić o braku kultury.

 • 2010-02-20 23:04:07

  gość: ~rysiek

  Widzę że jak ktoś nie lubi obecnej władzy to znaczy że jest kulturalny :) ręce (i nie tylko) opadają :) normalnie jakbym czytał śmieszne teksty pani tkaczonek :)

 • 2010-02-21 12:54:01

  gość: ~Janek 56

  Zle z Tobą Rysiek jak ci wszystko opada ja jestem chyba starszy od ciebie i mi nic nie opada

 • 2010-02-24 21:15:46

  gość: ~rysiek

  ostatnio dodany post

  Jasiu jak będę w twoim wieku to też się będę chwalił :)

REKLAMA


REKLAMA