IV liga: Moto-Jelcz Oława 4:2 (2:1) Orzeł Ząbkowice Śląskie

Kiepską serię ligowych wyników notuje ząbkowicki Orzeł. Biało-niebiescy przegrali drugi raz z rzędu i po raz szósty w sezonie, choć tym razem z wysoko notowanym zespołem z Oławy. Podopieczni Piotra Kupca faworytem tego meczu nie byli i choć postraszyli wiceliderujących gospodarzy, to punktów z trudnego terenu nie wywieźli.

Rozpoczęło się znakomicie, bo już w pierwszej minucie do siatki gospodarzy trafił Paweł Zieliński, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Orła po powrocie do rodzimego klubu. Z prowadzenia Orzeł nie cieszył się jednak zbyt długo, bo już w 17. minucie był remis. Niezdecydowanie obrońców i golkipera ząbkowiczan wykorzystał Danielik. W 25. minucie gospodarze prowadzili już 2:1, a gola zdobył Celuch, który wyprzedził w polu karnym Wronę i nie dał Brandlowi szans na skuteczną interwencję. Kolejne gole padły już po przerwie. W 63. minucie prowadzenie oławian podwyższył Łuczkiewicz, trafiając do bramki ząbkowiczan po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, tym bardziej, że czas mijał, a wynik nie ulegał zmianie. W 87. minucie Orzeł za sprawą Pawła Zielińskiego zdobył jednak trafienie kontaktowe i w Oławie mieliśmy emocjonującą końcówkę. Gospodarze zmarnowali w niej m.in. rzut karny po doskonałej interwencji Brandla i biało-niebiescy niemal do ostatniego gwizdka arbitra byli w grze. Doświadczeni oławianie nie dali sobie jednak wyrwać trzech punktów, a w ostatniej akcji meczu zdobyli jeszcze czwartego gola autorstwa Waldemara Gancarczyka. W międzyczasie z boiska za drugą żółtą kartkę wyrzucony został Witsanko i Orzeł ostatnie dwie minuty grał w osłabieniu.

Porażka 2:4 (1:2 na boisku wicelidera wstydu nie przynosi, ale nieco komplikuje sytuację Orła w tabeli. Ząbkowiczanie spadli w klasyfikacji na jedenaste miejsce i choć nad strefą spadkową mają sześć oczek przewagi, to zajmują ostatnie miejsce dające utrzymanie bez konieczności gry w barażach. Teraz przed biało-niebieskimi ligowe starcie z sąsiadującą w tabeli Prochowiczanką.

Orzeł 9 października rozegrał też wyjazdowy mecz Pucharu Polski z juniorami Polonii/Stali Świdnica. Gospodarze byli o krok od sprawienia sensacji, ale ząbkowiczanie ostatecznie wygrali rywalizację po rzutach karnych. O tym, że w ogóle do nich doszło zadecydował doliczony czas gry i wyrównujący gol Pawła Zielińskiego. Wcześniej w regulaminowym czasie gry trafiali jeszcze Stachurski (na 1:0) i Kuriata (na 3:2). Rzuty karne w serii jedenastek wykorzystali Zieliński, Kuriata, Robak i Kowalczuk, a spudłowali Chamerski i Lebioda. Gospodarze dwa razy mogli zapewnić sobie zwycięstwo w serii rzutów karnych, ale na ich drodze stawał Humski, który miał spory udział w awansie do kolejnej fazy rozgrywek. W półfinale Orzeł zagra ze Słowianinem Wolibórz.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

IV liga: Moto-Jelcz Oława 4:2 (2:1) Orzeł Ząbkowice Śląskie fot.: PiKo Photography