Klasa okręgowa: Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:0 (1:0) Sparta Ziębice

Orzeł Ząbkowice Śląskie zgodnie z planem pokonał Spartę Ziębice i awansował w tabeli na pozycję wicelidera. Biało-niebiescy wygrali 3:0 (1:0) i była to wygrana zasłużona. Sparta z czterema punktami okupuje w tabeli przedostatnie miejsce i choć za nami niespełna 1/3 sezonu, to wydaje się, że ziębiczanie znów będą skazani na walkę o utrzymanie.

Do przerwy ząbkowiczanie prowadzili 1:0 po trafieniu Wrony, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym i pokonał Brzęczka. Orzeł miał przewagę, mógł prowadzić wyżej, ale mógł też schodzić do szatni przy niekorzystnym wyniku. Raz pomyłki Szabatowskiego przy wyniku 0:0 nie wykorzystał Gwóźdź, który w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę, a przy jednobramkowym prowadzeniu Orła świetną interwencją popisał się Pukacz, zatrzymując uderzenie jednego ze spartan z okolic pola karnego.

W drugich 45. minutach ząbkowiczanie zdobyli dwa gole. Po wrzutce Szabatowskiego w pole karne i niepewnej interwencji Brzęczka na listę strzelców wpisał się Sojka, a wynik pojedynku na 3:0 ustalił Matusik po finalizacji dośrodkowania. Przez pryzmat całego meczu biało-niebiescy mieli znaczną przewagę i powinni wygrać wyżej, ale byli na bakier ze skutecznością. Blisko goli był m.in. Maciak, Grzywniak, Skotnicki czy Ostaszewski. Gościom kilkukrotnie w sukurs przychodziło obramowanie bramki - kilkukrotnie słupek i raz poprzeczka.

Teraz przed Orłem wyjazd do Dzierżoniowa na mecz z drugą drużyną Lechii, która zajmuje w tabeli siódme miejsce, ale u siebie jeszcze w tym sezonie nie wygrała.

Warto wspomnieć, że podczas meczu przeprowadzono licytacje i zbiórkę pieniędzy dla chorego Oskara, kibica ząbkowickiego klubu, a do niedawna zawodnika drużyn młodzieżowych. Dzięki ludziom dobrego serca i zaangażowaniu społeczności klubu, na konto Oskara powędrowała kwota 10 tys. zł!

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

Klasa okręgowa: Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:0 (1:0) Sparta Ziębice fot.: PiKo Photography