Nieudana inauguracja Skałek w IV lidze [foto]

Skałki Stolec przegrały 0:3 (0:1) na inaugurację rozgrywek czwartej ligi i po pierwszej kolejce okupują ostatnie miejsce w tabeli. Rywalem stolczan był spadkowicz z trzeciej ligi - Piast Żmigród, który w Stolcu wygrał w pełni zasłużenie.

Przed spotkaniem pełniący rolę kapitana Szymon Radziszewski odebrał pamiątkową paterę za historyczny awans do IV ligi z rąk Łukasza Czajkowskiego, przedstawiciela Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Później miejsca na sentymenty już nie było.

Remis na murawie utrzymywał się do 26. minuty pojedynku, choć to goście od pierwszej minuty przejęli inicjatywę i dominowali na boisku. Przy stanie 0:0 Skałki miały co prawda dobrą okazję by objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Raszpli nad bramką w niełatwej sytuacji uderzył Satanowski. Jak się później okazało, była to najlepsza sytuacja stolczan w całym meczu na zdobycie gola.

Chwilę później  to rywale swoją optyczną przewagę udokumentowali bramką. Po długim zagraniu od bramkarza i zgraniu piłki w sytuacji sam na sam z Krakowskim znalazł się Gołębiowski i ulokował piłkę w siatce. Jednobramkowa przewaga gości utrzymała się do przerwy, choć Piast przed przerwą miał jeszcze jedną dogodną okazję do zdobycia bramki. Świetnie interweniował jednak Krakowski. Skałki swoich okazji szukały po kontratakach, jednak oprócz okazji Satanowskiego nie zagroziły poważnie bramce strzeżonej przez Zabielskiego.

W drugich 45. minutach przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia i szybko podwyższyli rezultat pojedynku. W 55. minucie z rzutu wolnego uderzył Jarczak, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Skałek i wpadła do bramki obok bezradnego Krakowskiego. Trzeciego gola ekipa ze Żmigrodu zdobyła dziesięć mint przed końcem batalii, kiedy Jarczak kapitalnym strzałem zza pola karnego po raz kolejny zmusił Krakowskiego do kapitulacji. Bramkarz Skałek mimo trzech puszczonych goli był jedną z jaśniejszych postaci stolczan w tym pojedynku, w drugiej połowie notując kilka bardzo dobrych interwencji.

Za tydzień Skałki zagrają u siebie z innym z beniaminków. Rywalem Galacticos Solna.