Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 5:3 (1:3) Zjednoczeni Żarów

Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie Zamek przegrywał już ze Zjednoczonymi Zarów 1:3, ale ostatecznie zdołał odwrócić losy rywalizacji i zszedł z boiska z kompletem punktów (5:3). Spora w tym zasługa Gerlacha, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców i przypomniał o swojej dobrej dyspozycji z zeszłego sezonu.

Zamek na prowadzenie wyszedł w około 10 minucie. Asystę zanotował Burczak, a strzelanie rozpoczął właśnie Gerlach. Jak się okazało, były to miłe złego początki pierwszej połowy, bo przed zmianą stron strzelali już tylko goście. W ciągu kwadransu goście trzykrotnie trafiali do bramki Malca, a co więcej, wszystkie trafienia zdobyli po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry.

W przerwie mało kto liczył chyba, że Zamek zdoła odrobić straty, tym bardziej, że Zjednoczeni to zespół, który nie tak dawno ograł lidera z Wałbrzycha, nie tracąc gola. A jednak. Piłka nożna znów pokazała, że ze względu na swoją nieprzewidywalność jest piękną grą.

Po zmianie stron Zamek szybko zdobył drugie trafienie, a na listę strzelców wpisał się Gerlach. Minęła chwila, a gracze gospodarzy mogli cieszyć się z remisu. To za sprawą Burczaka, który uderzył zza pola karnego i zmusił bramkarza z Żarowa do kolejnej kapitulacji. Będący na fali gracze Grzegorza Czachora do końca walczyli o końcowy triumf, a ambitna postawa przyniosła efekt w postaci kolejnych goli. Najpierw w 84. minucie ku uciesze kibiców Zamek na prowadzenie wyprowadził Gerlach, kompletując hat-tricka, a wynik rywalizacji ustalił w doliczonym czasie gry Robak, który wykorzystał olbrzymi błąd bramkarza żarowian przy wyprowadzaniu piłki i trafił do siatki gości po raz piąty.

Dzięki tej wygranej Zamek zrównał się punktami ze Zjednoczonymi i po jedenastu kolejkach zajmuje w tabeli czwarte miejsce ze stratą sześciu oczek do wicelidera z Bystrzycy Górnej i ośmiu do lidera z Wałbrzycha. Za tydzień Zamkovia zagra kolejny ważny mecz. Rywalem beniaminek ze Szczawna-Zdroju.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 5:3 (1:3) Zjednoczeni Żarów fot.: Andrzej Kaługa