Klasa okręgowa: Skałki Stolec 0:0 Zamek Kamieniec Ząbkowicki

W meczu Skałek Stolec z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki goli nie było. Choć i jedni i drudzy mieli swoje okazje do zdobycia bramki dającej zwycięstwo, to ostatecznie obaj bramkarze zakończyli rywalizację z czystymi kontami. Wydaje się, że nieco więcej okazji na zwycięskiego gola mieli przyjezdni, aczkolwiek remis po 90. minutach wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Skałki pozostały w tabeli na piątym miejscu, Zamek jest czwarty.

W pierwszej połowie kibice na brak emocji narzekać nie mogli. Już na początku meczu doskonałą sytuację na zdobycie bramki miał Kowalski, ale jego uderzenie z powietrza w znakomitym stylu obronił Sadowski. Później dwie sytuacje dla Zamku zmarnował Gerlach, a raz Sadowskiego po strzale Kowalskiego uratował słupek. Pod drugą bramką dwukrotnie groźnie było po stałych fragmentach gry. Raz po uderzeniu głową Mikulskiego piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Zamku, a chwilę później blisko gola był Madej, ale jego strzał instynktownie na linii bramkowej odbił Malec.

Po przerwie bramkowych sytuacji było już mniej, a i intensywność meczu nieco spadła. Pod bramką Skałek znów aktywny był Gerlach, ale nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie Sadowskiego. Bramkarz stolczan swój dobry występ mógł zaprzepaścić jedną pomyłką, kiedy próbował wdać się w drybling z Burczakiem. Napastnik Zamku wyczuł intencje bramkarza Skałek, jednak przy próbie odbioru piłki futbolówka wyszła poza boisko i trafiła tylko w boczną siatkę. Pod drugą bramką najbliżej gola był Kuranda, który w dobrej sytuacji główkował nad poprzeczką i Wiśniowski, którego strzał minimalnie minął bramkę Malca.

- Uważam, że remis to sprawiedliwy rezultat. Obie drużyny miały swoje okazje by strzelić bramkę i wygrać spotkanie. Niestety nie wykorzystaliśmy swoich i pozostaje trochę niedosyt, bo wydaje się, że mieliśmy je klarowniejsze. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu dobra, druga słabsza. Można powiedzieć, że derby się odbyły i tego wyniku raczej kibice nie będą długo wspominać. Szkoda Kamila Kowalskiego, bo od dłuższego czasu boryka się z kontuzją i przysłowiowo, nie może odaplić. Wierzę jednak, że szybko się wyleczy i będzie dyspozycyjny w stu procentach. Teraz mecz z Woliborzem. Regenerujemy się i w niedzielę musimy być przygotowani na ciężkie spotkanie - powiedział po meczu Grzegorz Czachor, trener Zamku.

W niedzielę Skałki czeka mecz w Kudowie-Zdroju z tamtejszym Włókniarzem. Jeśli stolczanie wygrają zapewnią sobie ligowy byt na kolejny sezon. Zamek, który utrzymania jest już niemalże pewny zmierzy się z liderem z Woliborza.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

Klasa okręgowa: Skałki Stolec 0:0 Zamek Kamieniec Ząbkowicki fot.: Andrzej Kaługa