Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:1 (1:0) Kryształ Stronie Śląskie

Po zaskakującej przegranej w Jaworzynie Śląskiej zrehabilitował się Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Podopieczni Grzegorza Czachora pokonali u siebie 3:1 (1:0) wyżej sklasyfikowany przed tą kolejką Kryształ Stronie Śląskie i wskoczyli w tabeli na piąte miejsce.

Do przerwy Zamek prowadził 1:0 po bramce Węglarza z 15. minuty. Pomocnik Zamku po dalekim wrzucie z autu najlepiej odnalazł się w polu karnym i pokonał zasłoniętego Margasińskiego. Gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i choć do szatni schodzili tylko z jednobramkową zaliczką, to było to prowadzenie zasłużone.

Po zmianie stron szybko drugiego gola dla miejscowych zdobył Gerlach. Najskuteczniejszy napastnik Zamku wygrał pojedynek z obrońcą i skierował piłkę do bramki obok próbującego interweniować bramkarza Kryształu. Dwubramkowe prowadzenie ekipa z Kamieńca Ząbkowickiego utrzymała tylko chwilę. W 55. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu Malca pokonał Gabryś. Wydawało się, że po tej bramce goście mogą nabrać wiatru w żagle, ale w 75. minucie ich nadzieje na chociażby remis rozwiał Gerlach, strzelając swojego 20 gola w sezonie. Po tym trafieniu z graczy Kryształu całkowicie uszło powietrze, a Zamek miał jeszcze kilka dobrych okazji, aby podwyższyć rezultat meczu. Swoich szans nie wykorzystali Mieszkalski czy Burczak.

- Zagraliśmy lepsze spotkanie niż z Karoliną. Ze względu na to, iż między sobotnim, a poniedziałkowym meczem nie było zbyt dużo czasu na odpoczynek, to rotacje w składzie były nieuniknione. Szanse gry dostało kilku graczy, którzy w Jaworzynie Śląskiej zasiedli na ławce. Cieszą trzy punkty i przynajmniej częściowo zmazana plama po sobotniej porażce - podsumował trener Grzegorz Czachor.

Po tym zwycięstwie Zamek przeskoczył Kryształ w tabeli i jest już piąty. W środkowej części rywalizacji ścisk nadal jednak spory. W najbliższy weekend ekipa z Kamieńca Ząbkowickiego zmierzy się na niełatwym terenie w Świebodzicach. Victoria zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce, ale wiosną jeszcze nie przegrała, zdobywając w trzech meczach siedem oczek.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:1 (1:0) Kryształ Stronie Śląskie fot.: Andrzej Kaługa