IV liga dolnośląska: Unia Bardo 2:1 (0:1) Piast Nowa Ruda

Bardzianie choć od 23. minuty przegrywali, a później zmarnowali rzut karny, to ostatecznie zdołali wygrać 2:1 (0:1) i awansowali w tabeli na szóste miejsce. Wygrana tym cenniejsza, że z wyżej notowanym noworudzkim Piastem, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli po 10. kolejkach.

Piast prowadzenie objął w 23. minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Chabrowskiego. Chwilę wcześniej piłka znajdowała się w polu karnym noworudzian, gdzie bardzianie domagali się odgwizdania faulu na Szabacie, ale arbiter pozostał niezwruszony i nakazał kontynuować grę. Noworudzianie wyszli z kontrą, w polu karnym napastnika gości zdaniem arbitra faulował Gembara i w tym przypadku sędzia nie miał już wątpliwości wskazując na 11 metr. Do przerwy Unia miała optyczną przewagę, ale nie potrafiła doprowadzić do wyrównania i to noworudzianie schodzili do szatni w lepszych humorach.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To gospodarze prowadzili grę i przeważali. Dużo dali zmiennicy, którzy pojawili się na boisku po przerwie. To właśnie Robak, jako jeden z nich, wywalczył rzut karny, którego nie wykorzystał jednak Czachor. Intencje kapitana Unii wyczuł Bueno Rinco i zdołał odbić futbolówkę. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Już kilka minut później do remisu doprowadził Kuriata, drugi z rezerwowych, wykorzystując dogranie Skowronka. Bardzianie poszli za ciosem i w 85. minucie dopięli swego. Arbiter podyktował trzeci w tym meczu rzut karny. Do piłki znów podszedł Czachor i tym razem już się nie pomylił dając Unii zwycięstwo. Przed rzutem karnym czerwoną kartką ukarany został Sarkowicz - rezerwowy gracz Piasta, który znajdował się za własną bramką w momencie użycia gwizdka przez arbitra i był święcie przekonany, że faul miał miejsce przed polem karnym. W gorzkich słowach postanowił poinformować arbitra co myśli o jego decyzji i ujrzał czerwony kartonik. To nie była jedyna czerwona kartka pokazana w meczu - czerwień w doliczonym czzasie gry zobaczył także Robak w kosekwencji dwóch żółtych napomnień.

Teraz Unię czeka wyjazd do Dzierżoniowa na mecz ze spadkowiczem z III ligi - Lechią.