Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:2 (0:0) Nysa Kłodzko

Klasa okręgowa: Twierdza zdobyta. Zamek postawił się liderowi, ale przegrał

Przez 70. minut Zamek udanie stawiał opór liderowi z Kłodzka. Podopieczni Arkadiusza Albrechta, który jeszcze kilka miesięcy temu sterował z ławki drużyną z Kamieńca Ząbkowickiego, długo nie potrafili znaleźć recepty na rozmontowanie defensywy Zamku. Udało się to dopiero w 70. minucie gry po trafieniu Tracza. Chwilę później drugiego gola dołożył Pierzchalski wykorzystując rzut karny i choć po chwili ten sam zawodnik pokonał własnego bramkarza, to jednak trzy oczka powędrowały na konto Nysy.

Przed meczem miał miejsce miły gest. Piłkarze Zamku wręczyli swojemu byłemu trenerowi piłkę z podpisami zawodników w podziękowaniu za kilkuletnią pracę. Na boisku sentymentów już jednak nie było. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli kłodzczanie, a Zamek starał się kontrować. Kibice goli jednak nie ujrzeli i wydaje się, że rezultat na półmetku rywalizacji oddawał to, co działo się na murawie w pierwszych trzech kwadransach.

Po przerwie początkowo bliżej zdobycia gola byli miejscowi. Dwie sytuacje miał Gerlach, jednak w jednej z nich posłał futbolówkę obok bramki, a w drugiej dobrze na przedpolu interweniował Brandl. Nysa cały czas dłużej utrzymywała się przy piłce i cierpliwie szukała swojej szansy. Ta przyszła w 70. minucie meczu, kiedy futbolówkę w polu karnym otrzymał Tracz, wypracował sobie pozycję do oddania strzału, a następnie posłał piłkę między słupki bramki Malca. Dziesięć minut później było już 2:0 po bramce z rzutu karnego Pierzchalskiego. Faulowany był Sousa- Rozmawiałem ze swoimi zawodnikami i tłumaczyli, że kontakt z zawodnikiem rywali był znacznie przed polem karnym, a ponadto nie był on na tyle jednoznaczny żeby przerwać grę. Sędzia nie dość, że zdecydował się odgwizdać faul, to jeszcze wskazał na jedenasty metr... - komentował sytuację Grzegorz Czachor, trener Zamku.

Jego podopieczni ambitnie walczyli do ostatnich minut i w końcówce zdobyli bramkę kontaktową po samobójczym golu Pierzchalskiego. Goście nie dali jednak sobie wydrzeć zwycięstwa i kamieniecka twierdza została zdobyta po raz pierwszy od sezonu 2017/2018. W ubiegłym sezonie Zamek na własnym boisku w ligowych starciach punktował zawsze - dwunastokrotnie wygrywał i trzy razy remisował.

- W tej drużynie jest potencjał. Gdyby chłopcy w każdym meczu grali z takim zaangażowaniem jak w meczu z nami, to zajmowaliby w tabeli miejsce w jej górnej części - mówił po mecz Arkadiusz Albrecht, który przyznał, że jego podopiecznym zwycięstwo z Zamkiem nie przyszło łatwo.

- To było całkiem ciekawe spotkanie jak na poziom klasy okręgowej, choć przez 70. minut brakowało goli. Na tle lidera wcale nie wyglądaliśmy gorzej i gdyby mecz zakończył się remisem, to Nysa nie mogłaby mieć pretensji. Niestety liczy się to, co w sieci. Nasza sytuacja w połowie rundy nie jest dobra i musimy zacząć łapać punkty. Minęło już osiem kolejek, a ja wciąż nie mam do dyspozycji wszystkich zawodników. Regularnie brakuje Kolasy, do końca rundy wypadł Ścigaj, czyli dwóch podstawowych obrońców. Rzadko mogę też liczyć na Górala, nie zawsze obecny jest Gerlach i wszystko to powoduje, że gdzieś nie potrafimy złapać odpowiedniego rytmu i zapunktować kilka razy z rzędu... - dodaje szkoleniowiec Zamku.

Teraz gracze z Kamieńca Ząbkowickiego zagrają dwa mecze na wyjeździe - najpierw z ostatnią w tabeli Victorią Tuszyn, a następnie Granitem Roztoka i chyba nikt nie wyobraża sobie, że przynajmniej w jednej z tych rywalizacji Zamkovia nie odniesie pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:2 (0:0) Nysa Kłodzko fot.: Dawid Broniszewski / nysa.klodzko.pl