IV liga: Derby bez bramek. Unia Bardo 0:0 Orzeł Ząbkowice Śląskie [foto]

Nie obejrzeli bramek kibice w Bardzie, gdzie miejscowa Unia podejmowała ząbkowickiego Orła. Przez 90. minut żadna z ekip nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych bramkarzy obu ekip, choć kilka okazji było. W pierwszej połowie pod bramką Orła po kombinacyjnej akcji gola mógł zdobyć Zieliński, ale jego strzał zdołał obronić Krakowski. Pod drugą bramką swoją szansę miał Gralec, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Groźnie z rzutu wolnego uderzał też Maciejewski, ale ostatecznie futbolówka przeszła tuż obok bramki gospodarzy.

W drugiej połowie zespołem dominującym byli piłkarze z Barda, ale zdołali sobie stworzyć tylko jedną klarowną sytuację do zdobycia gola. Sytuacji sam na sam z Krakowskim nie wykorzystał jednak Chęciński, a jego sprytna dobitka także padła łupem 19-letniego wychowanka ząbkowickiego Orła. Inne próby bardzian albo kończyły się na defensywie Orła, albo piłka lądowała poza boiskiem. Raz groźnie uderzał też Robak, ale jego uderzenie powędrowało wprost w ręce Krakowskiego. Ząbkowiczanie w drugiej połowie ograniczali się do defensywy i sporadycznych kontr. Po jednej z nich oko w oko z Gembarą stanął Piątkowski, ale nie zdołał oddać strzału. W ostatniej chwili dobrą interwencją popisał się wracający Łużny.

W sobotę kolejna kolejka IV ligi. Orzeł podejmie na własnym boisku Sokoła Wielka Lipa, a Unia zmierzy się z Wiwą Goszcz na boisku rywala.

Składy:

Unia: Gembara - Świerzawski, Łaski, Łużny, Kobrzak - Łaszczewski (80’ Chęciński), Wojtal, Ślepecki (60’ Robak), Raszpla (60’ Dymek) - Zieliński, Kuriata (70’ Olejarnik)

Orzeł: Krakowski - Fudali, Górski, Różana, Radziszewski - Bohajczuk, Gralec (35' Nahaitsev), Maciejewski, Grzywiński (75' Piątkowski), Kowerko (80' Szabatowski), Kuśnierz

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki
IV liga: Derby bez bramek. Unia Bardo 0:0 Orzeł Ząbkowice Śląskie

IV liga: Derby bez bramek. Unia Bardo 0:0 Orzeł Ząbkowice Śląskie fot.: Karol Fester