A-klasa: Zieloni Łagiewniki 1:2 (0:2) Polonia Ząbkowice Śląskie

Podopieczni Krzysztofa Cupiała zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę na własnym boisku i w Łagiewnikach odnieśli zwycięstwo, pokonując Zielonych 2:1 (2:0). Co więcej, była to pierwsza wygrana ząbkowiczan na tym obiekcie od kilku lat.

Polonia bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, bo już po 18. minutach zawodów prowadziła różnicą dwóch bramek. Najpierw do siatki Zielonych trafił Kaczorowski, a chwilę później Mikulski. Zaraz po przerwie gospodarze zdobyli kontaktowe trafienie, przez co mecz do ostatnich minut trzymał w napięciu. Kibice jednak nie doczekali się większej ilości bramek i ostatecznie trzy oczka powędrowały do Ząbkowic Śląskich.

- Typowy mecz walki. Zawodnicy wzięli do siebie konsekwencję taktyczną i walczyli o każdą piłkę. Boisko nie było najlepszej jakości, przeciwnik także był z gatunku cięższych, a wynik mógł być różny. Tym razem jednak udało nam się zwyciężyć i wciąż jeszcze walczymy o pierwszą trójkę - podsumowywał trener Cupiał- Tak skoncentrowaną i waleczną drużynę chcę widzieć w każdym meczu - dodał.

Teraz Polonia zagra u siebie z Wierzbianką Wierzbna, a sezon zakończy meczem w Złotym Stoku z miejscową Unią. Jeżeli ząbkowiczanie myślą o zakończeniu rozgrywek na podium muszą liczyć na potknięcie Bielawianki II Bielawa lub też Cukrownika Pszenno. Ci pierwsi mają tyle samo punktów co Polonia, ale lepszy bilans meczów bezpośrednich, ci drudzy mają nad ekipą Cupiała cztery oczka przewagi i już w czwartek mogą sobie zapewnić drugą pozycję w lidze. Do tego potrzebna jest im wygrana z LKS Gilów.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

A-klasa: Zieloni Łagiewniki 1:2 (0:2) Polonia Ząbkowice Śląskie fot.: Piotr Warzocha