A-klasa: Polonia Ząbkowice Śląskie 2:2 (0:0) Unia Złoty Stok

Podziałem punktów zakończyły się derby powiatu ząbkowickiego w drugiej grupie wałbrzyskiej A-klasy. Polonia Ząbkowice Śląskie na własnym boisku zremisowała 2:2 (0:0) z Unią Złoty Stok.

Do przerwy to gospodarze byli stroną przeważającą. Podopieczni Krzysztofa Cupiała już w drugiej minucie mogli prowadzić, ale Mikulski nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z Królem. Doświadczony bramkarz złotostoczan górą był też w około 30. minucie spotkania, kiedy obronił rzut karny egzekwowany przez Damiana Madeja.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Najpierw Króla pokonał Trepka, który wykorzystał okazję jeden na jeden z golkiperem przyjezdnych, a chwilę później prowadzenie gospodarzy podwyższył Molęda. Po stracie dwóch goli obudzili się przyjezdni i już po chwili zdobyli kontaktowego gola. Do siatki Wolana trafił Niziołek. Złotostoczanie poszli za ciosem i o ile dogodnej sytuacji nie wykorzystał Wójcik, po strzale którego piłka trafiła w słupek, o tyle już po indywidualnej akcji do wyrównania doprowadził Stwora. Ten sam gracz miał jeszcze szansę na zdobycie trzeciego gola dla złotostoczan, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką i ostatecznie derby zakończyły się podziałem punktów.

Polonia nie wykorzystała okazji by przynajmniej do jutra znajdować się w czołowej trójce klasyfikacji i rundę jesienną kończy na czwartej pozycji. Unia przezimuje na szóstym miejscu.

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

A-klasa: Polonia Ząbkowice Śląskie 2:2 (0:0) Unia Złoty Stok fot.: Magdalena Winnik / em24.pl