Express-Miejski.pl

Rezerwując pobyt na majówkę bądź czujny i nie padnij ofiarą oszustów. Policja radzi i przypomina

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Już niedługo wyczekiwany długi weekend majowy. Wiele osób w tym czasie decyduje się na wyjazd i wynajem miejsc noclegowych w różnych częściach kraju.

Szukając idealnej oferty, możemy jednak natknąć się na oszustów, dlatego policjanci radzą, na co zwrócić uwagę rezerwując pobyt, by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.

W sieci można znaleźć wszystko hotele, apartamenty lub pensjonaty. Wystarczy tylko zarezerwować pobyt, a następnie go opłacić. Jedno kliknięcie dzieli nas od wymarzonego wypoczynku. Niestety bywa i tak, że kiedy wpłacimy zaliczkę kontakt z ogłoszeniodawcą się urywa. By nie paść ofiarą oszusta zanim zarezerwujemy pobyt i wpłacimy pieniądze, należy wnikliwie sprawdzić obiekt, do którego zamierzamy się udać. Na co zatem zwrócić uwagę, by uniknąć rozczarowania?

  • Starajmy się korzystać z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów itp. lub portali skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców.
  • Dokładnie sprawdźmy dane, postarajmy się zebrać na jego temat jak najwięcej informacji. Jeżeli w ogłoszeniu podano bardzo mało informacji np. tylko numer telefonu komórkowego, to już powinno wzbudzić naszą czujność.
  • Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją. Porównajmy cenę wynajmu w różnych obiektach, sprawdźmy, czy dany adres faktycznie istnieje. W przypadku prywatnych ogłoszeń warto zadzwonić np. do pobliskiego lokalu usługowego i zapytać o obiekt, do którego zamierzamy się udać.
  • Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu, w przypadku oszustwa są one spreparowane. Zasięgnijmy opinii z innych miejsc.
  • Nie działajmy pod presją czasu, pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.
  • Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę. Opór w wystawieniu dokumentu powinien wzbudzić nasze podejrzenia, co do uczciwości oferty.
  • Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, potwierdzenia przelewów, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy. Właściciel obiektu, który zauważy, że zdjęcia lub inne dane jego pensjonatu, domku, apartamentu etc. zostały skopiowane i wykorzystane na innej stronie oferującej noclegi, powinien po uprzednim zabezpieczeniu dowodu (print screen, wydruk), niezwłocznie interweniować u administratora strony celem zablokowania takiego ogłoszenia, a następnie złożyć stosowne zawiadomienie na Policji.
  • Nie klikajmy w linki przesłane nam przez nieznane osoby,a już na pewno jeżeli przenoszą nas do stron logowania do banków lub żądają danych kart płatniczych.

Aby majówka była udana nie odkładajmy rezerwacji na ostatnią chwilę i zachowajmy zdrowy rozsądek stosując zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w stosunku do podejrzanie atrakcyjnych ofert.

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA