Express-Miejski.pl

Razem dla Mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie – program wyborczy KWW Marcina Orzeszka zaprezentowany

	Razem dla Mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie – program wyborczy KWW Marcina Orzeszka zaprezentowan

Razem dla Mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie – program wyborczy KWW Marcina Orzeszka zaprezentowan fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na ząbkowickim rynku odbył się briefing prasowy ubiegającego się o reelekcje na stanowisko burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka i kandydatów do rady miejskiej.

Wydarzenie miało miejsce 3 kwietnia o godz. 15. Podczas spotkania Marcin Orzeszek zachęcał do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych:

- Zachęcam, aby każdy z Was już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia poszedł na wybory i oddał głos na swoich reprezentantów w Radzie Miejskiej, Radzie Powiatu, Sejmiku Województwa oraz na burmistrza. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00zachęcał Marcin Orzeszek. Obok mnie oraz za mną znajduje się moja drużyna, czyli Kandydaci na Radnych Rady Miejskiej z mojego Komitetu. Współpracuje z nimi od lat i zachęcam do oddania na te osoby swojego głosu - dodawał kandydat na burmistrza.

Następnie Marcin Orzeszek przedstawił Program Wyborczy na nadchodzącą kadencję:

- Od lat wspólnie zmieniamy gminę Ząbkowice Śląskie oraz poprawiamy jakość życia naszych mieszkańców. Nie chcemy zmieniać obranego przed laty kursu na rozwój naszej gminy, ale chcemy go ulepszać. Nasza gmina to miejsce gdzie chce się żyć, rozwijać, pracować i czuć się bezpiecznie. Istotą naszego programu jest człowiek i to właśnie na niego skierowane są nasze pomysły, które zostaną wdrożone w życie w najbliższym czasie – kontynuował Orzeszek. Skupiamy się na każdym Mieszkańcu i jego potrzebach, ale nie zapominamy również o dużych inwestycjach infrastrukturalnych - podkreślał.

Program wyborczy Marcina Orzeszka ubiegającego się ponownie o stanowisko burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz kandydatów na Radnych Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich z KWW Marcina Orzeszka prezentuje się następująco:

 1. Samorządowy Funduszu Uczniowski – konkurs wspierający projekty młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Dofinansowanie 5 najlepszych inicjatyw po 2000 zł na semestr – łącznie 10 000 zł na szkołę.
 2. Obiad dla ząbkowickiego Seniora – dofinansowanie posiłków dla potrzebujących seniorów. Gmina przeznaczy 150 000 zł na realizację bonów bonów obiadowych w lokalach gastronomicznych na terenie gminy Ząbkowice Śląskie.
 3. RowerLove Ząbkowice – rozbudowa infrastruktury rowerowej poprzez budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta i gminy.
 4. Ząbkowicki Bobas – jednorazowe wsparcie finansowe dla rodzin, niezależne od dochodów, z tytułu urodzenia dziecka w kwocie 2000 zł.
 5. Ząbkowicki Bon Edukacyjny – jednorazowy bon o wartości 500 zł do wykorzystania na zajęcia pozalekcyjne dzieci w szkole podstawowej w klasach I-VIII.
 6. Opieka popołudniowa dla dzieci – zapewnienie opieki dla dzieci w przedszkolach i żłobku do godz. 20.00.
 7. Budżet dla każdego osiedla – środki pieniężne w wysokości 50 000 zł do wykorzystania przez zarząd osiedla na potrzeby i cele danego osiedla.
 8. Nowe miejsca żłobkowe – utworzenie kolejnych 30 miejsc żłobkowych na Osiedlu XX-lecia. Łącznie gmina będzie dysponować 130 miejscami żłobkowymi.
 9. Nowe mieszkania w dogodnej lokalizacji – budowa nowych bloków mieszkalnych z atrakcyjną ceną wynajmu.
 10. Nowe miejsca pracy – wsparcie rozwoju gospodarczego w gminie Ząbkowice Śląskie. Współpraca z inwestorami i przedsiębiorcami.
 11. Ząbkowicka Komunikacja Publiczna – kursy autobusowe w soboty do wszystkich sołectw na terenie gminy oraz na terenie miasta.
 12. Remonty dróg w mieście i na terenach wiejskich, podwórek oraz kamienic – kontynuacja rewitalizacji podwórek, kamienic, remontów dróg.
 13. Poprawa jakości wody – modernizacja ujęcia wody – stacja uzdatniania wody.
 14. Poprawa bezpieczeństwa Mieszkańców – rozbudowa i modernizacja monitoringu miejskiego.
 15. Zwiększenie liczby miejsc parkingowych – dodatkowe miejsca parkingowe dla komfortu mieszkańców i gości.
 16. Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami – dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 Na zakończenie Marcin Orzeszek oraz kandydaci na Radnych Rady Miejskiej z KWW Marcina Orzeszka złożyli symboliczne podpisy pod zaproponowanym Programem Wyborczym, deklarując tym samym jego realizację w najbliższej kadencji.

sfinansowano ze środków KWW Marcina Orzeszka

REKLAMA