Express-Miejski.pl

Jarmarki świąteczne w powiecie. Sprawdź gdzie i kiedy

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Jak co roku na odwiedzających jarmarki czekać będzie wiele atrakcji. Nie zabraknie kolęd, pachnących pierniczków oraz wizyty Świętego Mikołaja. 

Sezon na jarmarki już w pełni. W powiecie ząbkowickim zaplanowano ich cztery. To świetna okazja do kupna prezentów i świątecznych smakołyków. 3 grudnia klimat Bożego Narodzenia poczujemy w Srebrnej Górze i Złotym Stoku, a 17 grudnia w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach.

W Srebrnej Górze jarmark rozpocznie się o godz. 14 na placu przy SPA Aniołek. Zaplanowano tam występy wokalne dzieci i młodzieży oraz drużyny harcerskiej 5 PDH "Twierdza". O godz. 15.15 wystąpi zespół Monotoni Primitivo, a tuż po nim na scenie pojawi się kapela góralska Howerna. Od godz. 17.15 usłyszymy występy zespołów ludowych Florianki i Borowianki.

Od godz. 15.00 do 16.30 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze będzie trwało spotkanie ze Św. Mikołajem oraz warsztaty świąteczne dla dzieci i dorosłych.

W wydarzeniu udział wezmą również rzemieślnicy, twórcy ludowi, szkoły, koła gospodyń wiejskich, producenci dekoracji oraz zdrowej żywności. Na stoiskach będzie można zakupić m.in. świąteczne przysmaki, prezenty czy ozdoby.

Również tego dnia od godz. 15.00 będzie odbywał się jarmark na złotostockim rynku. Chętni będą mogli zwiedzić wieżę widokową, a dzieci wziąć udział w warsztatach mikołajkowych.

Zaplanowano kiermasz dekoracji bożonarodzeniowych, stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi, świąteczne przysmaki od Kół Gospodyń Wiejskich oraz wspólne muzykowanie. Wystąpi Górnicza Orkiestra Dęta, Wesołe Nutki z Mąkolna oraz zespoły z Czech: Dechovy Orchestr Jablonska Muzika Złoty Potok, Oskerova Dechova Hudba z Ceske Vsi u Jaseniku, Jesenicka Muzika i Dynybyly BandNa godz. 19 zaplanowano rozświetlenie miejskiej choinki.

W trakcie wydarzenia od godz. 16 do godz. 18 w kościele poewangelickim będą odbywać się warsztaty mikołajkowe dla dzieci o tematyce górniczej (wstęp wolny). Od godz. 17 do godz. 19 chętni będą mogli wziąć udział w nocnym zwiedzaniu wieży z Hermanem Guttlerem (wstęp wolny).

W Ziębicach jarmark odbędzie się w sobotę 17 grudnia w godz. od 9.00 do 13.00 na targowisku miejskim.

W programie m.in. liczne stoiska handlowe z ozdobami, rękodziełem, potrawami i wypiekami świątecznymi, Grzegorz Markocki Christmas show - kocert kolęd i przebojów świątecznych, występy lokalnych artystów, animacje i atrakcje dla dzieci.

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na stałe zagościł w kalendarzu corocznych imprez Ząbkowic Śląskich. W tym roku będzie on połączony z wizytą świętego Mikołaja, który odwiedzi Miasto Krzywej Wieży nie szóstego, a siedemnastego grudnia. Start wydarzenia zaplanowano na godz. 12.00. Moc prezentów i atrakcji gwarantowana!

Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą poczuć świąteczny klimat zbliżających się świąt!

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA