Express-Miejski.pl

Driftowali podczas III edycji „Albo Bokiem Albo Wcale” [foto] [video]

III edycja „Albo Bokiem Albo Wcale”

III edycja „Albo Bokiem Albo Wcale” fot.: emagda / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 listopada przy ul. Przemysłowej w Ząbkowicach Śląskich, obok placu przy elewatorach odbyła się III edycja „Albo Bokiem Albo Wcale”.

Wydarzenie zorganizowało Aezakmi Drift Team wraz ze Stowarzyszeniem Petrol Heads. Historia Aezakmi Drift Team z motosportem zaczęła się kilka lat temu. - Jesteśmy paczką przyjaciół, którzy postanowili stworzyć miejsce dla ludzi z jedną pasją. To zmotywowało nas do dalszych działań w tym kierunku. Jako Aezakmi Drift Team postanowiliśmy legalnie w Ząbkowicach Śląskich stworzyć miejsce do driftu. Rozwijamy się w bardzo szybkim tempie. Staramy się też pojawiać na różnych tego typu eventach oraz torach do tego sportu przeznaczonych. Nie ukrywamy, iż początki były bardzo trudne, a treningi ryzykowne, bo odbywały się nocami na ulicach. Nie było niestety możliwości trenowania na wynajętych torach, ponieważ nie pozwalały na to finanse. Dzięki naszej determinacji udało nam się stworzyć fajne miejsce i to niewątpliwie sukces. Mamy nadzieję, że kolejne eventy będą tak samo interesujące jak ten dzisiejszy - mówi Karolina Leśniak, organizatorka wydarzenia.

Pomysłodawcy sobotniego eventu dostarczyli widzom sporej dawki emocji. Oglądający driftujące samochody mieli także możliwość przejazdu z zawodnikami w drift taxi. Oprócz mocnej porcji doznań sportowych było również romatycznie. Otóż jeden z zawodników na placu wręczył pierścionek swojej dziewczynie. Niczego nieświadoma kobieta była pewna, że w samochodzie wystąpiła usterka, a gdy wysiadła z pojazdu, chłopak padł na kolana, prosząc ją o rękę. Musimy wspomnieć, że oświadczyny zostały przyjęte! Na tę cześć, zebrani wokół widzowie odśpiewali wspólnie „Sto lat”. 

Zaręczyny podczas III edycji „Albo Bokiem Albo Wcale”:

Fani driftu kibicowali przejeżdżającym do godziny 17. O rozgrzewające trunki dla spragnionych zadbała Kultura Picia [KLIK]. Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję, która odbędzie się w grudniu. Więcej informacji podamy niebawem.

Art. spons. / em24.pl

REKLAMA


REKLAMA