Express-Miejski.pl

Co trzeba wiedzieć na temat montażu płyty indukcyjnej?

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Obecnie w każdej kuchni znaleźć można różnego rodzaju płyty grzewcze. 

Mimo wciąż obecnych na rynku płyt gazowych, coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne płyty indukcyjne. To właśnie one najchętniej kupowane są przez klientów ceniących sobie nowoczesne, praktyczne i energooszczędne rozwiązania w kuchni. Tym, co dodatkowo przekonuje do płyty indukcyjnej, jest wyjątkowa łatwość jej użytkowania, jak również stosunkowo prosty proces jej montażu.  

Instalacja płyty indukcyjnej – od czego zacząć? 

Jeszcze przed montażem, a nawet przed zakupem płyty indukcyjnej należy sprawdzić, jaką moc przyłączeniową ma nasza instalacja elektryczna. Instalacja powinna być bowiem odpowiednio dostosowana i przygotowana do podłączenia do niej nowego urządzenia. Moc instalacji musi być gotowa na każdy rodzaj użytkowania podłączonej płyty, a więc zarówno pracę na jednym czy dwóch, jak i wszystkich jej palnikach. Aby sprawdzić wysokość mocy przyłączeniowej naszej instalacji, należy zajrzeć chociażby do ostatniego rachunku za prąd, gdzie znajduje się takowa informacja.  

Po znalezieniu niezbędnych danych mamy do wyboru jedną z dwóch możliwości. Możemy kupić płytę indukcyjną dostosowaną do mocy naszej instalacji, lub – jeśli nasze potrzeby są większe – złożyć do zakładu energetycznego wniosek z prośbą o zwiększenie mocy. W ten sposób jedną lub drugą metodą dopasujemy moc instalacji do mocy zakupionego urządzenia, co stanowić będzie gwarancję bezpieczeństwa jego użytkowania.  

Prawidłowy montaż płyty indukcyjnej 

Montaż płyty indukcyjnej można wykonać samodzielnie lub z pomocą specjalisty. Jeśli zakupiona płyta instalowana jest w nowym domu lub mieszkaniu, konieczne jest przygotowanie odpowiedniej wielkości otworu. We wcześniej ustalonym i przygotowanym miejscu blatu kuchennego wycinamy starannie wymierzony otwór na płytę. Płytę możemy osadzić w przygotowanym otworze dopiero po uprzednim przygotowaniu i podłączeniu instalacji. Zdecydowanie prostsze zadanie będziemy mieć przed sobą, jeśli płytę montujemy w miejscu poprzednio używanego urządzenia. W takim wypadku czeka nas łatwy montaż płyty indukcyjnej. Aby dodatkowo ułatwić sobie zadanie, warto wybrać jedną z płyt indukcyjnych Electrolux, z linii Slim Fit. Są to bowiem najpłytsze na rynku płyty indukcyjne, które w wyjątkowo prosty, szybki i sprawny sposób możemy zainstalować w miejscu starszego urządzenia, niezależnie od tego, czy była nim płyta elektryczna, czy gazowa. Płyty indukcyjne z serii Slim Fit bez problemu zmieszczą się w blacie o grubości 12 milimetrów, nad kuchennymi szufladami, jak również nad piekarnikiem – w blacie o grubości 28 milimetrów.  

Po starannym umieszczeniu i pewnym osadzeniu płyty w otworze należy dodatkowo zabezpieczyć ją za pomocą uszczelek, które skutecznie ustabilizują urządzenie w blacie. Ponadto warto także zaimpregnować zamontowany sprzęt oraz przylegający do niego blat.  

Teraz pozostaje nam już tylko poznać nowy sprzęt i cieszyć się z jego możliwości oraz nowoczesnych i praktycznych funkcji.  

mat. sponsorowany

REKLAMA