Express-Miejski.pl

Zmiany w GOKSiR i nabór do zespołu ludowego w Srebrnej Górze! Co z dożynkami?

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mok.nowaruda.pl

Trwa odmrażanie gospodarki w związku z koronawirusem. Powoli z wiosennego letargu budzą się też placówki kultury.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach zgodnie z decyzją wójta gminy Stoszowice odwołał wszystkie działania stacjonarne i plenerowe do końca czerwca. Co dalej? Czy jedna z największych imprez dożynkowych w powiecie ząbkowickim odbędzie się normalnie?

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników i pracowników nie chcę składać jednoznacznych deklaracji. Wiele zależy od decyzji rządzących – mówi dyrektor GOKSiR Jarosław Rudnicki. – W tej chwili przygotowujemy plan działań na wakacje. Dożynki są zaplanowane na 23 sierpnia w Grodziszczu i liczę, że nawet z obostrzeniami się odbędą - dodaje.

Ostatnie dwa miesiące podobnie jak dla innych instytucji były bardzo trudne. Odwołane imprezy, zawieszone sekcje, zamknięte biblioteki to tak naprawdę paraliż tętniącego życiem ośrodka. Prowadzone były m.in. prace remontowe. Już wkrótce zostanie również zaprezentowana nowa interaktywna strona internetowa, gdzie będzie można znaleźć np. kilka tysięcy zdjęć z kilku ostatnich lat.

- Strona internetowa w dzisiejszych czasach to źródło informacji, ale i archiwum dla przyszłych pokoleń. Bardzo się cieszę, że udało nam się w tej przerwie ją zrealizować –  nie kryje zadowolenia szef placówki. – Już na jesień będzie możliwość zakupienia na stronie biletów on-line. To bardzo ułatwi dostęp do naszej oferty.

Planowane są również zmiany w codziennej działalności GOKSiR. Od nowego sezonu artystycznego, który rozpocznie się we wrześniu w gminie Stoszowice rozpocznie działalność, aż 14 sekcji sportowych i kulturalnych. Wśród nich będzie Zespół Pieśni i Tańca!

- Od kilku miesięcy nosiliśmy się z zamiarem rozszerzenia naszej oferty o taniec ludowy. Mamy nasze kochane Borowianki z Przedborowej, które śpiewają. Do kompletu brakuje nam ludowej formacji tanecznej mówi Jarosław Rudnicki.

Zostały przeprowadzone rozmowy z panią kierownik zespołu Ewą Miś – Krzemińską na temat stworzenia filii ZPiT Nowa Ruda właśnie w Srebrnej Górze. Aby stało się to faktem GOKSiR ogłasza wstępny nabór wśród dzieci i młodzieży (chłopcy i dziewczęta /lata 5 – 16). Wszyscy chętni powinni zgłosić się e-mailem: biuro@goksir.stoszowice.pl do dnia 15 czerwca 2020 roku. Zajęcia dla mieszkańców gminy Stoszowice są BEZPŁATNE!

- Uczestnicy dostaną od nas piękne stroje, możliwość treningów, występów i radość z korzystania z kultury ludowej. Bardzo dziękuję pani Ewie za zielone światełko i szansę. Teraz już wszystko zależy od nas samych podsumowuje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

mp

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zmiany w GOKSiR i nabór do zespołu ludowego w Srebrnej Górze! Co z dożynkami?

    2020-05-15 11:26:06

    gość: ~wow

    ostatnio dodany post

    Super. Jestem stara bo 30+ ale chętnie bym dołączyła do takiego zespołu :D Jestem z Ząbkowic Śl.

REKLAMA