Express-Miejski.pl

Bieg Silver Run w Srebrnej Górze

Dodane przez: mp

Data: 2023-04-15 Srebrna Góra

15 kwietnia w Srebrnej Górze odbędą się charytatywne zawody z cyklu biegów górskich Silver Run. Zawody już po raz ósmy odbędą się w Srebrnej Górze. Biegacze będą mieli do wyboru dystanse na: 6 km, 12 km, 21 km i 42 km. Dzieci natomiast mogą wziąć udział w biegu na 250 metrów i otrzymać pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.

Trasy charytatywnych zawodów Silver Run są wytyczone po pieszych szlakach turystycznych m.in. Sudeckim szlakiem głównym (czerwony), niebieski w rejonie Gór Sowich, od Muzeum Twierdzy w Srebrnej Górze do Przełęczy Woliborskiej – 21km i do Przełęczy Jugowskiej 42km, oraz duktami leśnymi do transportu drzewa. Są to trasy umiarkowanej trudności technicznej bez dużych przewyższeń, z licznymi zakrętami i rozwidleniami, które są oznaczone w systemie stałym w czterech kolorach odpowiednio do długości; 42 km (niebieski), 21 km(różowy), 12 km (żółty), 6 km (zielony). Trasy nakładają się na siebie i są w formie pętli ze startem i metą w Muzeum Twierdzy Srebrna Góra.

W czasie zawodów odbędzie się piknik ekologiczny, w czasie którego odbędzie się między innymi wymiana starych i zepsutych telefonów komórkowych, smartphonów oraz tabletów na sadzonki drzew, degustacje produktów ekologicznych z regionu. Dla dzieci będzie przygotowana strefa malucha od 4 do 13 lat, prowadzona przez profesjonalnych animatorów z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: silver-run.pl [KLIK].

mat. pras.

foto_private_policy

REKLAMA


REKLAMA