Express-Miejski.pl

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodane przez: mat. pras.

Data: 2021-08-15 12:00 Ząbkowice Śląskie

W roku 2011 dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W roku 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Przed pandemią koronawirusa bieg tradycyjnie odbywał się 1 marca, w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzane obostrzenia impreza początkowo została przeniesiona na maj. Ze względu na przedłużające się obostrzenia bieg odbędzie się 15 sierpnia. 

Na biegaczy będą czekać dwa dystanse: 1963 m oraz 5 km. Start, podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się z Parku im. Sybiraków przy ul. Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich. Rozpoczęcie biegu przewidziane jest na godzinę 12.00.

Zapisy oraz regulamin dostępne na stronie:
https://zapisy.ultimasport.pl/662

Zapraszamy do wzięcia udziału!

www.centrumsportu.com.pl
www.basenzabkowice.pl

mat. pras.

foto_private_policy

REKLAMA


REKLAMA