Express-Miejski.pl

"Into the GAJ" dwutygodniowe warsztaty teatralne w Srebrnej Górze

Dodane przez: mat. pras.

Data: 2017-08-14 - 2017-08-27 Srebrna Góra

LATO W TEATRZE

"Into the GAJ" dwutygodniowe warsztaty teatralne w Srebrnej Górze

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat do udziału w letnich warsztatach, które odbędą się od 14 do 27 sierpnia w Srebrnej Górze (SPA Aniołek oraz okoliczny las).

Podczas tych dwóch tygodni pod okiem animatorów uczestnicy będą zgłębiać tajniki nagrywania leśnych dźwięków, aktorstwa, malarstwa, tańca i czucia przyrody, wykonają własny zielnik, instalację oraz przetwory z chwastów i lokalnych owoców.

Warsztaty zakończą się wspólnym pokazem pracy uczestników podczas I Festiwalu Ekocentryków "UROCZYSKO" w Srebrnej Górze.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy! Czekamy na Was!!!

Informacje i zgłoszenia: biuro@goksir.stoszowice.pl, tel.: 74 8164 552

„INTO THE GAJ”

Wracamy do dzikości, do lasu…

Co to właściwie jest DRZEWO?

Czy DRZEWO nic nie robi przez cały dzień? 

Czy wiesz, że DRZEWO jest zainteresowane zupełnie innymi rzeczami niż my i przeżywa swój zwykły dzień w ekstremalnie zwolnionym tempie? 

Czy o każde DRZEWO można się oprzeć?

Nie ma na Ziemi roślin okazalszych, ważniejszych dla przyrody i dla człowieka, niż drzewa. Od drzew możemy się wiele nauczyć. Np. nie każdy wie, że drzewa są bardzo prospołeczne i pomagają sobie nawzajem albo że światło dla drzewa jest jak czekolada dla dziecka albo że las posiada swoje własne podziemne łącza przypominające „internet”. Podczas warsztatów nie tylko dowiemy się więcej o naturze drzew, ale spróbujemy je osobiście poznać, usłyszeć, poczuć i zatańczyć. Drzewa staną się naszymi przewodnikami. Będziemy uczyć się od nich współdziałania i równowagi, elastyczności i umiejętności adaptacji, przyjaźni i troski o siebie nawzajem, komunikacji, dzikości, zapuszczania korzeni i sięgania chmur, świadomości tego że jesteśmy jednym organizmem.

 

 


O programie

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Najciekawsze projekty wybrane przez Komisję Ekspertów otrzymują dofinansowanie, które wynosi maksymalnie 40 000 złotych.

www.latowteatrze.pl
www.e-teatr.pl
www.facebook.com/instytutteatralny
www.instytut-teatralny.pl

mat. pras.

foto_private_policy

REKLAMA


REKLAMA