Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Na sygnale

 • Psi węch doprowadzi do zaginionego

  2013-06-28 Bardo

  Psi węch doprowadzi do zaginionego

  W Polsce istnieje niewiele, bo ponad 30 grup poszukiwawczo-ratowniczych. Od ponad roku jedna z nich ma swoją siedzibę w Bardzie i działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP). - Założenie grupy na naszym terenie było moim małym marzeniem – mówi dowódca grupy...

  liczba komentarzy 13

 • Dachowanie na "ósemce"

  2013-06-26 Dębowina

  Dachowanie na "ósemce"

  Po godzinie 14 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie pojechała do wypadku, który miał miejsce na krajowej ósemce na wysokości miejscowości Dębowina.

  skomentuj

 • Czołówka w okolicach Koźmic

  2013-06-26

  Czołówka w okolicach Koźmic

  Na drodze krajowej numer 8 w okolicach Koźmic doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Na jednym pasie są utrudnienia, natomiast dwa pozostałe są przejezdne i ruch odbywa się bez większych utrudnień.

  skomentuj

 • Strażacy walczą z owadami

  2013-06-24 region

  Strażacy walczą z owadami

  W ostatnim tygodniu ząbkowiccy strażacy trzykrotnie musieli interweniować w związku z gniazdami i rojami owadów, które były zlokalizowane w pobliżu budynków mieszkalnych, co stanowić mogło zagrożenie dla ludzi.

  liczba komentarzy 2

 • Policjant z Berlina w Ząbkowicach Śląskich

  2013-06-24 Ząbkowice Śląskie

  Policjant z Berlina w Ząbkowicach Śląskich

  Po raz pierwszy w powojennej historii w naszym powiecie zagościł policjant z Berlina, Stefan Dannigkeit. Odbędzie w Ząbkowicach Śląskich 2-tygodniowy staż.

  skomentuj

 • Strażak-maszyna zwycięzcą kamienieckiego turnieju

  2013-06-23 Kamieniec Ząbkowicki

  Strażak-maszyna zwycięzcą kamienieckiego turnieju

  Druga edycja turnieju Najtwardszy Strażak Przetrwa, organizowanego przez OSP w Kamieńcu Ząbkowickim, już za nami. Tym najlepszym został Marcin Zdziebło z krakowskiej Szkoły Aspirantów - przez wielu widzów, a nawet jego konkurentów, okrzyknięty mianem maszyny do...

  liczba komentarzy 7

 • Wypadek z udziałem motocyklisty

  2013-06-23 Ząbkowice Śląskie

  Wypadek z udziałem motocyklisty

  Dziś w godzinach popołudniowych kierowca motocykla wracający ze zlotu motocyklowego organizowanego na Fortach w Srebrnej Górze, jadący w stronę Wrocławia, na drodze krajowej nr 8 na odcinku Szklary – Koźmice wypadł na łuku drogi.

  liczba komentarzy 3

 • Ząbkowiccy strażacy na trzecim miejscu w województwie

  2013-06-21 Ząbkowice Śląskie

  Ząbkowiccy strażacy na trzecim miejscu w województwie

  Podczas dolnośląskich mistrzostw w sporcie pożarniczym, które odbyły się w środę w Lubaniu, ząbkowicka jednostka zajęła trzecie miejsce. Lepsze były tylko drużyny z Wrocławia i Dzierżoniowa.

  liczba komentarzy 1

 • Od maja w Polsce utonęło, aż sto osób

  2013-06-21 Kraj/Dolny Śląsk

  Od maja w Polsce utonęło, aż sto osób

  Od początku tego tygodnia w Polsce utonęło 20 osób. Tylko podczas wczorajszego upału w gliniankach utopiło się osiem osób. Straż pożarna, policja i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) apelują o rozwagę.

  liczba komentarzy 2

 • Bezpieczne wakacje ze strażakami

  2013-06-21 Ząbkowice Śląskie

  Bezpieczne wakacje ze strażakami

  Zbliżają się wakacje i w związku z tym strażacy z ząbkowickiej jednostki włączyli się w akcję promowania bezpieczeństwa wśród przedszkolaków.

  skomentuj

 • Młodzi strażacy na podium

  2013-06-20 Stolec / Nowolesie

  Młodzi strażacy na podium

  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Stolcu wzięła udział w zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych przez OSP Nowolesie. Udział stoleckich strażaków w zawodach jest efektem współpracy pomiędzy obiema jednostkami, która trwa...

  skomentuj

 • Strażacy ze Stolca w Czechach

  2013-06-20 Stolec / Cerveny Kostelec

  Strażacy ze Stolca w Czechach

  Na początku czerwca Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu wybrali się do Cervenego Kostelca (Czechy). Powodem wizyty było 140-lecie czeskiej jednostki, która od dziesięciu lat jest zaprzyjaźniona z jednostką z powiatu ząbkowickiego.

  skomentuj

REKLAMA