Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Nowa nawierzchnia w Bobolicach

  2010-01-11 Bobolice

  Nowa nawierzchnia w Bobolicach

  W ostatniej chwili, tuż przed obfitymi opadami śniegu, wykonana została ostatnia inwestycja we współpracy UMiG Ząbkowic Śl. ze Starostwem Powiatowym polegająca na sfrezowaniu drogi i położeniu masy asfaltowej na najgorszym odcinku przy Sanktuarium Matki Boskiej...

  skomentuj

 • "Przepalał" autobus majac prawie 3 promile

  2010-01-11 Bardo

  "Przepalał" autobus majac prawie 3 promile

  Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który chciał sprawdzić czy jego pojazd odpali w tak ciężkich zimowych warunkach. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

  liczba komentarzy 4

 • KP PSP Ząbkowice w akcji

  2010-01-11 cały powiat

  KP PSP Ząbkowice w akcji

  Straż Pożarna nie ma dni wolnych. Przedstawiamy Państwu informację o działaniach PSP Ząbkowice Śląskie. Komendant PSP Ząbkowice Śl. wystosował apel do wszystkich mieszkańców. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią i zastosowanie w życiu.

  skomentuj

 • Noworoczna akcja BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

  2010-01-09 Ziębice

  Noworoczna akcja BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

  Ośrodek Opieki i Oświaty w Ziębicach wraz z ziębicką strażą miejską zainicjowali noworoczną akcję pod hasłem "Bądź widoczny na drodze". Zima to czas, kiedy dni są bardzo krótkie. Szybko zapadający mrok nie sprzyja bezpiecznemu poruszaniu się po drogach.

  skomentuj

 • Dowód osobisty za darmo

  2010-01-08 Bardo

  Dowód osobisty za darmo

  Informujemy, że obywatele Polscy, którzy po dniu 31 grudnia 2009 złożą wniosek o wydanie bądź wymianę dowodu osobistego, otrzymają ten dokument bezpłatnie.

  liczba komentarzy 1

 • OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 1

  2010-01-08 Ząbkowice Śl.

  OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 1

  Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega!

  skomentuj

 • Zakończył się kolejny etap remontu Twierdzy Srebrna Góra

  2010-01-05 Srebrna Góra

  Zakończył się kolejny etap remontu Twierdzy Srebrna Góra

  Na przestrzenni kilkudziesięciu ostatnich lat, Donjon uległ bardzo silnemu zniszczeniu. Główną przyczyną tego stanu był bark należytej opieki ze strony poprzednich gospodarzy twierdzy, w tym przede wszystkim brak jakichkolwiek prac renowacyjnych i remontowych.

  liczba komentarzy 8

 • Zabawa sylwestrowa za nami

  2010-01-01 Ząbkowice Śląskie

  Zabawa sylwestrowa za nami

  Wiele z nas spędziło wczorajszą noc z przyjaciółmi, znajomymi w klubach, barach, poza domem. Część zaszyła się w domowym zaciszu. Ale były też osoby, które świętowały w modnym ostatnio stylu: w plenerze.

  skomentuj

 • Segregacja śmieci już niedługo możliwa

  2010-01-01 Ząbkowice Śl.

  Segregacja śmieci już niedługo możliwa

  30 grudnia 2009 roku na terenie Ząbkowic Śląskich rozpoczęto instalowanie urządzeń do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

  skomentuj

 • Likwidacja Związku Celowego

  2010-01-01 Powiat

  Likwidacja Związku Celowego

  Międzygminny Związek Celowy w Kłodzku działał od 2001 roku i miał na celu rozwiązywanie problemów związanych z ochroną środowiska. 4 gminy z naszego powiatu przystąpiły do niego w roku 2006. Mowa tu o Ząbkowicach, Kamieńcu, Bardzie i Złotym Stoku.

  skomentuj

 • Nowa wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej

  2010-01-01 Ząbkowice Śląskie

  Nowa wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej

  Radna Anna Józefowicz została wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej. W swoim wystąpieniu tuż po wyborze, zadeklarowała, że będzie pełnić „tę zaszczytną funkcję bardzo dobrze lub przynajmniej dobrze oraz w zgodzie ze swoim sumieniem i w poczuciu...

  skomentuj

 • Remont nowej przychodni w Stolcu zakończony

  2010-01-01 Stolec

  Remont nowej przychodni w Stolcu zakończony

  W Stolcu 29 grudnia 2009 odbył się odbiór prac modernizacyjnych w części budynku wielofunkcyjnego znajdującego się przy krzyżówce. Prace trwały od sierpnia 2009 roku.

  skomentuj

 • Do siego Roku!

  2009-12-31 Powiat

  Do siego Roku!

  Rozpoczęliśmy już przygotowania do zabawy sylwestrowej. Szampan chłodzi się w lodówce, zimne ognie, suknia balowa, garnitur czekają. Wielu z nas spędzi ten dzień wśród znajomych lub całkiem obcych sobie osób, inni w bardziej kameralnej atmosferze.

  skomentuj

 • Biuletyny gminne

  2009-12-31 Powiat

  Biuletyny gminne

  Koniec roku to dobry moment na podsumowania. 3 gminy z naszego powiatu przygotowały biuletyny gminne (Stoszowice, Kamieniec i Bardo), w których znaleźć można przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku.

  liczba komentarzy 3

 • Akcja Zima 2009/2010

  2009-12-30 Powiat

  Akcja Zima 2009/2010

  W związku z okresem zimowym 2009 / 2010, dolnośląscy policjanci kolejny raz realizują działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

  skomentuj

REKLAMA