Nasi na Mistrzostwach Europy!

Nasi na Mistrzostwach Europy! fot.: armpower.net

W dniach 16-20 maja 2012 w Gdańskiej hali AWF-u odbyły się XXII Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu, czyli w siłowaniu się na ręce, w których udział brali zawodnicy UKS Black Skorpion Przyłęk.

Aby wystartować na tej rangi zawodach zawodnicy musieli uzyskać kwalifikacje poprzez wywalczenie złotego lub srebrnego medalu na mistrzostwach Polski, ponieważ tylko dwóch zawodników z każdej kategorii wagowej i wiekowej ma prawo reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Na tych, rekordowych pod względem ilości uczestników (640 zawodników), zawodach UKS Black Skorpion Przyłęk reprezentowało 8 zawodników (kadra Polski liczyła 80 osób), którzy zajmowali czołowe punktowane do klasyfikacji ogólnej miejsca.

Na podium stanął Rafał Woźny, który w kategorii senior ręka lewa do 75kg wywalczył brązowy medal! Bardzo dobrze zaprezentował się junior Cyprian Załoga w kategorii do 65kg na rękę prawą zajął 5 miejsce, biorąc pod uwagę wiek tego zawodnika (16 lat) jest to wynik rewelacyjny. Jeszcze młodsza juniorka (15 lat) Magdalena Fil wywalczyła świetną 5 pozycję w kategorii +70kg na rękę prawą oraz 6 pozycję na rękę lewą. Zawodnicy UKS Black Skorpion Przyłęk tworzą czołówkę nie tylko polskiego ale także europejskiego armwrestlingu.

Za rok na Mistrzostwach Świata które odbędą się także w Polsce na pewno zobaczymy tych zawodników na wyższych lokatach.

Reprezentantów naszej Gminy mogliśmy oglądać podczas Mistrzostw Europy w  TV Orange Sport.

A oto wyniki zawodników UKS Black Skorpion Przyłęk:
Magdalena Fil kat. Juniorki +70 kg ręka lewa 6, prawa 5.
Łukasz Wilczyński kat. Junior 60 kg ręka lewa 10, prawa 8.
Jakub Kizik kat.Junior 60 kg ręka lewa 11, prawa 9.
Cyprian Załoga kat. Junior 65 kg ręka lewa 11, prawa 5.
Dominik Badecki kat. Junior 80 kg ręka prawa 11.
Marian Janeczek kat. Master 80 kg ręka lewa 10, prawa 8.
Łukasz Bogusz kat. Senior 80 kg ręka lewa 12.
Rafał Woźny kat Senior 75 kg ręka lewa 3, prawa 13.

Ogromne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego oraz Starostwa Powiatowego za wsparcie bez którego wyjazd na te zawody nie byłby możliwy.

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z artykułem zamieszczonym w miesięczniku KiF w którym znalazł się opis Mistrzostw Polski w których bardzo dobrze zaprezentował się UKS Black Skorpion Przyłęk.