Express-Miejski.pl

Piknikuj razem ze strażakami

fot.: AM / Express-Miejski.pl

„3 syreny …serca bicie… OSP to nasze życie!!!”. Pod tym hasłem odbędzie się V Piknik Strażacki, który organizuje OSP Kamieniec Ząbkowicki II. Dla małych i dużych uczestników imprezy przygotowano liczne atrakcje.

Festyn wystartuje o godz. 14.00 w niedzielę, 10 czerwca, na Parkingu Clubu FX przy ul. Wiejskiej. Strażacy zadbali o to, aby zarówno dorośli, jak i dzieci znaleźli na pikniku coś dla siebie.

Zorganizujemy zawody Strong Man Firefighters oraz siłowanie na rękę. W tych konkurencjach będą mogły brać udział raczej osoby dorosłe ze względu na to, że są to konkurencje siłowe. Ale i dla dzieci przygotowaliśmy liczne gry oraz zabawy. Będą również szczudlarze, którzy wieczorem zaprezentują specjalny pokaz tańca z ogniem. Prawdopodobnie dołączy również do nas policja oraz lekarz, który będzie uczył, jak przeprowadzać akcję pierwszej pomocy – mówi Tomasz Hańczyk z OSP Kamieniec Ząbkowicki II.

Pokazy strażackie, przegląd i legalizacja gaśnic oraz pokazów samochodów off road w wykonaniu Ben Auto & Misio to kolejne pozycje z listy atrakcji strażackiego pikniku. Nie zabraknie również dobrej muzyki. Jako gwiazda wieczoru na scenie pojawi się zespół „Cava”.

Podczas imprezy strażacy będą zbierali pieniądze, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jednostki.

Pieniądze zebrane podczas ubiegłorocznej imprezy przeznaczyliśmy na remont samochodu. Dostaliśmy również dofinasowanie z Urzędu Gminy, za które dokupiliśmy potrzebne rzeczy do warsztatu – podkreśla Hańczyk. - Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na doposażenie remizy i na zakup nowego sprzętu - dodaje.

W przeciągu roku, który minął od ostatniego pikniku w jednostce poczyniono kilka remontów. Również cały czas, w miarę możliwości, strażacy próbują modernizować i udoskonalać swoją jednostkę oraz posiadany sprzęt np. samochody.

Piknik odbędzie się po raz piąty.

W tamtym roku nie dopisała nam pogoda, ale i tak frekwencja była wysoka. Zwykle na naszym festynie bawi się około 2 tysięcy osób – podkreśla strażak.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej strażackiej zabawy. Pomóżmy ludziom, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Piknikuj razem ze strażakami

  2012-05-22 15:27:12

  Express-Miejski.pl / Sylwia St

  „3 syreny …serca bicie… OSP to nasze życie!!!”. Pod tym hasłem odbędzie się V Piknik Strażacki, który organizuje OSP Kamieniec Ząbkowicki II. Dla małych i dużych uczestników imprezy przygotowano liczne atrakcje.

 • 2012-05-23 10:59:36

  gość: ~strażak

  I bardzo dobrze, że się dzieje! jak widać gminy nie zawsze chcą pomagać to sami musimy sobie organizować różne akcje. Na szczęście mieszkańcy to rozumieją i nie szczędzą grosza na pomoc. Pozdrawiamy z jednostki z ząbkowickiej gminy!

 • 2012-05-23 14:04:36

  gość: ~mieszkaniec powiatu

  ostatnio dodany post

  jak to jest, ze strazacy potrafia zrobic fajna impreze, na ktorej wszyscy sie dobrze bawia, pojedza, popija, potancza, a jak jest cos organizowanego przez umig to zwykle jest klapa... czy chodzi o pieniadze, czy moze ambicje na wyrost, a moze o oczekiwania imprezowiczow zbyt wygorowane? W Kamiencu sie pojawię, bo co roku jestem i zawsze z chlopakami fajnie jest i juz!

REKLAMA