Express-Miejski.pl

Skradzione przedmioty odnalezione w Topoli

fot.: SOSG

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli w Topoli skradzione rzeczy z napadu rabunkowego, do którego doszło pod koniec marca br. w Paczkowie.

Pod koniec marca br. funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który napadł na kantor w centrum Paczkowa. Mężczyzna, uderzając w głowę właścicielkę kantoru, skradł na tzw. "wyrwę" torebkę z całą jej zawartością. Polak, dzięki współpracy funkcjonariuszy SG i Policji, bardzo szybko został zatrzymany w Bardzie (dolnośląskie), gdzie się ukrywał.

Po przeszukaniu miejsc, w którym przebywał odnaleziono tylko telefon komórkowy należący do kobiety. Dalsze czynności oraz ustalenia prowadzone przez funkcjonariuszy SG doprowadziły do odnalezienia pozostałych skradzionych rzeczy tj.: portfela, dokumentów: dowodu osobistego, legitymacji emeryta-rencisty, kart płatniczych oraz kluczy. Przedmioty były ukryte w krzakach, w pobliżu koryta rzeki Nysy Kłodzkiej, w miejscowości Topola (dolnośląskie).

27-latkowi za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Mężczyzna, który przebywa w areszcie śledczym już wcześniej miał do czynienia z prawem, m.in. był karany za rozboje, kradzieże, a także posiadanie narkotyków.

mat. pras.

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA