Express-Miejski.pl

Spokojny weekend w powiecie ząbkowickim

fot.: AM / Express-Miejski.pl

W miniony weekend strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wyjeżdżali do dwóch zdarzeń. Oba miały miejsce w piątek, 11 maja.

W piątek strażacy interweniowali w sprawie zadymionego budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w Ziębicach na ulicy Grunwaldzkiej. Po przyjechaniu na miejsce ząbkowickich służb pożarniczych okazało się, że przyczyną zgłoszenia było uwalnianie się dymu z domowego pieca. Prawdopodobnie sytuacja ta była wynikiem zbyt niskiego ciśnienia w urządzeniu grzewczym, a nie wiązała się z jakimikolwiek jego uszkodzeniami. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i przewietrzeniu budynku. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Tego samego dnia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wyjeżdżali do kolizji drogowej. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 8, na wysokości miejscowości Przyłęk. Samochód ciężarowy marki Dav z niewyjaśnionych przyczyn wjechał do rowu. W wyniku zajścia nikt nie został poszkodowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy podczas wyciągania samochodu z rowu, gdzie znalazła się część kabiny kierowcy.

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 maja, strażacy nie otrzymali żadnych innych zgłoszeń.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA