Express-Miejski.pl

Dolnośląski Festiwal Nauki w powiecie ząbkowickim

XIV Dolnośląski Festiwal Nauki fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wczoraj w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ząbkowicach Śląskich odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Tegoroczna już XIV edycja przebiega pod hasłem "Nauka Kluczem do Natury ". W powiecie ząbkowickim będzie trwała do piątku 21 października.

W oficjalnym otwarciu udział wzięli główny koordynator DFN w Ząbkowicach Śląskich Barbara Mianowska, patron oraz sponsor DFN Starosta Ząbkowicki Roman Fester oraz Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek. Na Sali obecni byli również wykładowcy z uczelni wyższych, nauczyciele oraz uczniowie.

Tuż po otwarciu wykładu na temat miłości, czyli chemicznego oczarowania wygłosiła prof. dr hab. Jadwiga Sołoducho z Politechniki Wrocławskiej. W tym samym czasie ruszyły wykłady oraz warsztaty na hali Słonecznej, w III LO w Ząbkowicach śląskich, a także w Opactwie Cysterskim w Henrykowie.

W tym roku Dolnośląski Festiwal Nauki w powiecie ząbkowickim prowadzi ponad 70 wykładowców i studentów różnych uczelni Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Przygotowano wiele wykładów, pokazów, prelekcji i warsztatów.

Zajęcia poświęcone różnorodnym dziedzinom nauki prowadzone będą m.in. w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Wrocławskiej 17, Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich, III Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Powstańców
Warszawy 8b, Opactwie Cystersów w Henrykowie przy pl. Cystersów 1, Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Bielawie przy ul. Żeromskiego 41a oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Proletariatczyków 9.

POBIERZ SZCZEGÓŁOWY PLAN

Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA