Express-Miejski.pl

Pożar bydunku gospodarczego w Brzeźnicy

pożar budynku gospodarczego fot.: PSP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Około godziny 8 wtorkowego poranka (06.09.) Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Brzeźnicy. Dzwonki alarmowe usłyszeli strażacy I zmiany służbowej i natychmiast z ząbkowickiej JRG wyruszył pierwszy i drugi zastęp ratowniczo-gaśniczy.

W Brzeźnicy, Bardzie, Przyłęku i Tarnowie rozległy się dźwięki syren alarmowych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Gdy na miejsce zdarzenia przybył pierwszy zastęp strażaków, dach oraz wnętrze budunku gospodarczego objęte było ogniem. Po rozwinięciu linii wężowych, podano pierwsze dwa prądy gaśnicze na płonący obiekt a wraz z przybywaniem kolejnych jednostek, wprowadzano dodatkowe prądy wody.

Z uwagi na duży rozmiar pożaru oraz brak zaopatrzenia wodnego, zbudowano dwa stanowiska wodne na stawie znajdującym się w sąsiedniej posesji w celu zasilania samochodów gaśniczych. Około godziny 9:15 strażakom udało się opanować szalejący żywioł, po czym strażacy dogaszali pogorzelisko i przystąpili do prac rozbiórkowych. W wyniku pożaru spaleniu uległo: konstrukcja dachu wraz z pokryciem, słoma oraz drobny sprzęt rolniczy znajdujący się wewnątrz budynku. Na miejscu akcji  działania prowadził również patrol Policji, Pogotowie Energetyczne oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego.

PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA