Express-Miejski.pl

ZOK ma nowego dyrektora

Joanna Mazurkiewicz fot.: Express-Miejski.pl

Od wczoraj Ząbkowicki Ośrodek Kultury ma nowego dyrektora. Jest nim Joanna Mazurkiewicz ze Starego Wielisławia, która z dniem 1 września została powołana na stanowisko przez burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka. Jest to osoba młoda i raczej mało znana w powiecie ząbkowickim.

Postanowiliśmy więc jako pierwsi spotkać się z nową panią dyrektor i przedstawić naszym czytelnikom jej osobę.

Express-Miejski.pl: Dzień dobry. Proszę o przedstawienie swojej osoby.

Joanna Mazurkiewicz: Witam. Nazywam się Joanna Mazurkiewicz i od dzisiaj pełnię obowiązki dyrektora Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Przez ostatnie 10 lat pracowałam w Miejskim Centrum Kultury w Polanicy Zdroju, które prężnie działało i stamtąd czerpię wszelkie doświadczenie. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu uda mi się dojść tak jak w Polanicy do pięknej liczby kilkuset imprez w roku. Może jeszcze nie teraz, ale powolutku będziemy wzbogacać ofertę kulturalną.

EM: Jednym w z punktów zawartych w konkursie na dyrektora ZOK-u było przedstawienie wizji rozwoju ośrodka. Jak ona wygląda u Pani?

JM: Moja wizja jest bardzo prosta i nic nowego tutaj nie wymyśliłam. Myślę, że każdy dobrze funkcjonujący ośrodek kultury powinien opierać się na dwóch filarach. Pierwszy to działalność artystyczna dzieci i młodzieży, działanie sekcji, grup zainteresowań, klubów, które w tym przypadku ZOK powinien skupiać. Umożliwia to dzieciom i młodzieży kształcenie w różnych dziedzinach artystycznych i na tym bardzo mi zależy. Drugi filar to oczywiście organizacja imprez kulturalnych. Nie zamierzam tutaj wprowadzać rewolucji, stale chcę podnosić poziom imprez już istniejących. Postaram się również zaproponować coś nowego.

EM: Powiedziała Pani, że ważny jest pierwszy filar. Zamierza Pani zgodnie z założeniem wprowadzić nowe kółka zainteresowań?

JM: Na pewno tak. Przede wszystkim potrzebuje trochę czasu by zorientować się w tych, które tutaj działają. Po tym postaram się wypełnić nisze, bo na pewno takie są.

EM: Chce Pani podtrzymywać i rozwijać te imprezy, które są. W tym roku po raz pierwszy do wielu lat nie obyła się Folk-owa Fiesta. Zamierza Pani przywrócić świetność tej imprezie, czy raczej skupić się na Weekendzie z Frankensteinem lub Dniach i Nocy Krzywej Wieży?

JM: Raczej myślałam o Weekendzie z Frankensteinem i Dniach i nocy … Rozważam też Spotkania Wigilijne, być może Sylwester na Rynku. To są te imprezy, na których, na dzień dzisiejszy chcę się skupić. Czy jest powrót do Fokowej Fiesty? Na to pytanie jeszcze nie jestem w stanie odpowiedzieć.

EM: Podejmując się wyzwania jakim jest zarządzanie ośrodkiem kultury zapewnie jest Pani świadoma jego nienajlepszej sytuacji finansowej. Jak Pani ma zamiar poradzi sobie z tym problemem biorą pod uwagę, że ma Pani rozwijać jego działalność?

JM: Na pewno będę szukała tutaj środków zewnętrznych. Mam nadzieję na dobrą współpracę i pomoc pracowników Urzędu Miejskiego, wykwalifikowanej w tym zakresie kadry. Wykorzystując również swoją wiedzę i doświadczenie mam nadzieję, że uda mi się zebrać dodatkowe fundusze na określone projekty kulturalne.

EM: Od kilku godzin jest pani dyrektorem. Jakie są najbliższe plany Ząbkowickiego Ośrodka Kultury?

JM: Na to chyba jeszcze za wcześnie. Teraz muszę się skupić na budżecie jednostki i zobaczyć jaka jest jej faktyczna kondycja finansowa. Wtedy będziemy planować program do końca roku.

EM: Najbliższa impreza Weekend z Frankensteinem. ZOK zaskoczy czymś mieszkańców i gości przybyłych pod ruiny zamku?

JM: Ta impreza już jest gotowa. Takiej imprezy nie przygotowuje się w ciągu dwóch czy trzech tygodni. Plan jest ciekawy więc zapowiada się dobra zabawa. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

EM: Dziękujemy za krótki wywiad i życzymy powodzenia.

Express-Miejski.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • ZOK ma nowego dyrektora

  2011-09-02 10:23:05

  Express-Miejski.pl

  Od wczoraj Ząbkowicki Ośrodek Kultury ma nowego dyrektora. Jest nim Joanna Mazurkiewicz ze Starego Wielisławia, która z dniem 1 września została powołana na stanowisko przez burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka. Jest to osoba młoda i raczej mało znana w powiecie ząbkowickim.

 • 2011-09-02 17:15:37

  gość: ~kkk

  To w naszych Ząbkowicach nie ma odpowiednich osób? Oj Figzały kręcicie.

 • 2011-09-02 20:52:07

  gość: ~kolka

  oj, kkk coś inaczej myślę , coś mi tu "śmierdzi", moim zdaniem konkurs był ok. i wreszciecie wybrano kogoś kto postawi ten burdel na nogi. Proszę Pani do boju!!!!!!!!!!!

 • 2011-09-03 01:38:45

  gość: ~ren

  ZYCZE POWODZENIA, MAM NADZIEJE, ZE UDA SIE PANI I TEGO ZYCZE!
  DO BOJU:)
  PS. OSOBA Z ZEWNATRZ, TO NAJLEPSZY WYBOR, CHOCIAZ WIDZE, ZE NIEKTORE OSOBY ZNOWU WESZA JAKIES SPISKI, WYOBRAZAM SOBIE CO BY BYLO, GDYBY TO BYL KTOS Z ZABKOWIC....LUDZIE USPOKUJCIE SIE!

 • 2011-09-03 10:51:59

  gość: ~mieszkaniec

  Panie burmistrzu do boju! Proszę przyjąć kogoś z zewnątrz na swojego zastępcę zamiast zatrudniać Ewę Figzał !

 • 2011-09-03 11:59:49

  gość: ~hehe

  I to jest słuszna koncepcja skoro nasi fachowcy wyjechali wiceburmistrzować do innych miast więc może i my sobie kogoś z zewnątrz załatwimy. Najlepiej na trzeciego :)

 • 2011-09-03 15:46:21

  gość: ~Popis

  Jak najbardziej słuszna decyzja. I poopieram wniosek wpisującego się wcześniej o zatrudnieniu na zastępców burmistrza ludzi spoza Ząbkowic i młodych może by coś wreszcie robili. Aha proponuje dołożyć do wymiany kierowników wydziałów urzędu na młode osoby. I dobrze się stało, że po tak marnej p.o. dyrektor Pater przyszła osoba młoda. A więc tej starszej należałoby w ogóle i zdecydowanie podziękować za pracę w urzędzie. Panie burmistrzu Orzeszek co pan na to. Pani Pater na zasłużony wypoczynek? I od razu zobaczy Pan jakie będą pozytywne efekty pracy urzędu i zadowolenie ludzi w całym mieście.

 • 2011-09-03 22:34:40

  gość: ~hiuston

  a ja jestem ciekaw ile ta nowa pani dyrektor zok wytrzyma z p. Figzał i p. Pater. Stawiam, że do końca roku i to maksymalnie.

 • 2011-09-04 22:33:59

  gość: ~ttt

  Przeskok z dyrektorowej na dyrektora? Mam nadzieję że przyniesiona w teczce nowa dyrektor zok da sobie rade. Trzymam kciuki za Ząkowicką Kulturę. FIESTA górą. I żadnych sylwestrów!!!

 • 2011-09-05 00:20:41

  gość: ~saw

  http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/020000/022405-k-2c9682212b5dd358012b66532b922065.html?komitet=2c9682212b5dd358012b66532b922065&wyniki=1

  a może dlatego Ryszard Barński chciał by F. Gawęda został dyrektorem ZOK
  bo wtedy R.Barański został by radnym.

 • 2011-09-06 18:12:08

  gość: ~Pinokio

  Hiuston. To mi teraz zadałeś bobu. Twoja diagnoza ma podstawy - ale wolałbym aby się nie spełniła. Chociaż obserwując to co obydwie kobieciny wyrabiają to jeżeli się nowa nie dostosuje to Twój scenariusz może być realny. O kurcze zauważyliście jak obydwu wspomnianym Paniom nagle nosy urosły. Pinokio to pikuś

 • 2011-09-07 23:40:50

  gość: ~teka

  Hiuston daję stówę , że babka spoza układu z tymi "paniami" nie da rady , ale wolałabym przegrać te stówę niż wygrać tałzena i życzę jej DUŻO FAJNEGO!!!!!! Szkoda tych naszych Ząbkowic naszych

 • 2011-09-08 08:34:26

  gość: ~układ

  A może należałoby tym paniom podziękować i niech wreszcie instytucje w Ząbkowicach zaczną pracować normalnie. Panie Orzeszek co pan na to? Niech Pan nie udaje, że tego nie widzi !

 • 2011-09-08 09:21:09

  gość: ~do ukladu

  masz rację , poprzednia ekipa za Kotowicza była najlepsza od czasu zakończenia II wojny świiatowej i co najważniejsze kochała i kocha ząbkowice , a taka deklaracja jest najważniejsza , nie ważne są czyny i robota tylko miłość i uczucie do własnego miasta - impreza goniła imprezę , a straż pożarna przyjeżdzała po trzy razy do jednego sopla w zimie na dachu , bo administrator nie mógł z nawału obowiazków zorganizować robtnika do odśnieżenia dachu

 • 2011-09-08 13:30:27

  gość: ~układ

  Przestańcie tak pisać bo administrator zamknie wątek - bo tradycyjnie nie kadzicie obecnemu układowi. Idę o zakład, że zaraz zamkną 1. Nie po linii. Nie po linni. A ponoć mają być bezstronni i obiektywni. Ot obłuda portalu.

 • 2011-09-08 13:31:00

  gość: ~układ

  Przestańcie tak pisać bo administrator zamknie wątek - bo tradycyjnie nie kadzicie obecnemu układowi. Idę o zakład, że zaraz zamkną 1. Nie po linii. Nie po linni. A ponoć mają być bezstronni i obiektywni. Ot obłuda portalu.

 • 2011-09-08 18:16:16

  gość: ~Roki

  ostatnio dodany post

  NIEAKTUALNE!!!

REKLAMA