Komendant PSP Ząbkowice najlepszy wśród strażaków

Komendant PSP Ząbkowice najlepszy wśród strażaków fot.: PSP Ząbkowice Śląskie

17 lipca w Mogilnie (woj. Kujawsko-Pomorskie) zostały rozegrane IV Mistrzostwa Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie szosowym.

Oczywiście nie mogło tam zabraknąć reprezentacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ząbkowic Śląskich, którzy spisali się na medal: szef ząbkowickich strażaków - Komendant Marek Wydmuch zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a drugi nasz reprezentant - Dariusz Golis był 5 w swojej grupie.

Trasa mierzyła 50 km i zmagało się z nią 19 zawodników z całej polski. Pierwsze starty rozpoczęły się o godz. 11. Trasa wiodła z mogileńskiego Rynku przez Padniewko, Wieniec, Palędzie Kościelne, Padniewo, Padniewko i z powrotem na Rynek w Mogilnie (dwie pętle po 25km).

Dwóch zawodników uległo wypadkowi, na szczęście nic poważnego im się nie stało.