Express-Miejski.pl

Kolejne zmiany w budżecie gminy Ząbkowice Śląskie?

Budżet gminy 2011 fot.: dreamstime.com

Wczoraj, podczas spotkania Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu w Ząbkowicach Śląskich pozytywnie zaopiniowano projekty uchwał rekomendowane przez burmistrza Marcina Orzeszka. Dziś można spodziewać się ich przyjęcia przez Radę Miejską.

Wśród projektów przedstawionych przez burmistrza jest kolejna w tym roku nowelizacja budżetu Gminy na rok 2011. Jej celem jest uporządkowanie planu dochodów i wydatków. Pojawiają się też nowe zadania inwestycyjne - czytamy na stronie kotowicz.pl.

Z pewnością z pozytywnej decyzji Rady Miejskiej będą cieszyć się strażacy z OSP Stolec. W planie tegorocznego budżetu zaplanowano bowiem rozbudowę ich remizy strażackiej. Druhowie posiadają obecnie 3 samochody oraz łódź, przyczepki, a także kuchnię polową, z czego większośc z nich przetrzymywana jest na prywatnych posesjach mieszkańców wioski oraz proboszcza miejscowej parafii.

Kolejną inwestycją, którą możliwe, że radni wprowadzą dziś do budżetu, jest remont kotłowni w Publicznym Gimnazjum nr 2. Przewidywane jest także zwiększenie nakładów na zaplanowane i uwzględnione w budżecie już wcześniej projekty. Wśród nich jest wodociągowanie Bobolic i wymiana pokrycia dachowego wraz z więźbą dachową na budynku Szkoły Podstawowej nr 1.

Dziś o godzinie 14:00 rozpocznie się sesja Rada Miejskiej, która z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjmie wszystkie uchwały.

Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA