Liderzy w eliminacjach do GP Polski

Nasi na najwyższym stopniu podium

Nasi na najwyższym stopniu podium fot.: Józef Wyspiański

Pisaliśmy już wcześniej o mieszkańcu Ziębic, który swoją pasję wędkarską zamienił na wędkarstwo sportowe. Należy obecnie do najlepszych spinningistów naszego okręgu zdobywając w międzyczasie pozycję lidera w ogólnopolskich eliminacjach do Grand Prix Polski 2011.

Pozycję tą wywalczył na ostatnim Pucharze Mietkowa, który odbył się w dniach 10-12 czerwca 2011 r. Zawody zostały rozegrane na „żywej rybie", na zbiorniku zaporowym w okolicy miejscowości Mietków. Wędkarze z całego kraju rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Łowiono z łodzi w dwóch sektorach i w dwóch turach po 7 godzin każda.

Po dwóch dniach rywalizacji Józef Wyspiański zajął ostatecznie 4 miejsce, a drugi członek ekipy Jakub Rychlik 17. Dało to w klasyfikacji generalnej Józefowi Wyspiańskiemu 1 miejsce, a Jakubowi 2. Oczywiście w klasyfikacji drużynowej po dwóch etapach zawodnicy reprezentujący Okręg Wałbrzych zajmują pozycję lidera.

Do rozegrania zostały jeszcze jedne zawody w połowie sierpnia. Tym razem zawodników przywita Zamość. Start w elitarnych zawodach Grand Prix Polski nasi zawodnicy mają już raczej pewny, jednak trzymajmy kciuki by i na Lubelszczyźnie stanęli na pudle.