"Polska Biega" - sukcesy uczniów ZSP w Grodziszczu

"Polska Biega" - sukcesy uczniów ZSP w Grodziszczu fot.: UG Stoszowice

Dnia 13 maja 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu mieli okazję uczestniczyć w edycji imprezy POLSKA BIEGA. Organizator - Gmina Dzierżoniów zaprosiła  do udziału w akcji reprezentację szkoły z Grodziszcza.

Biegi odbywały się w Centrum Kulturalno - Sportowym w Uciechowie. Uczniowie rywalizowali na dystansach dostosowanych do wieku. Szkołę z Grodziszcza reprezentowało 15 uczniów ( 4 osoby - szkoła podstawowa, 11- gimnazjum). W kategorii gimnazjum - dziewczęta  klasy 1- 3 (800 m) Klaudia Majkrzak zajęła I miejsce, Martyna Gronkowska - II miejsce i Anna Kołomańska - III miejsce. Natomiast w kategorii gimnazjum - chłopcy  klasy 1- 3 (800 m) Paweł Radożycki zajął I miejsce. Start w zawodach  można uznać za bardzo udany nie tylko ze względu na cztery miejsca medalowe ale również dlatego, że wszyscy uczniowie, którzy wystartowali ukończyli swoje biegi. Na zakończenie części sportowej odbył się bieg w kategorii open. W biegu tym wzięło udział 4 zawodników m.in. nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu Grzegorz Różycki, który zajął wraz ze swoimi trzema ,,konkurentami'' (ex aequo) I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, słodki upominek w postaci bułki i czekolady oraz butelkę wody na uzupełnienie płynów natomiast osoby, które zajęły trzy  pierwsze miejsca otrzymały odpowiednio do zajętego miejsca medale i dyplomy.