Express-Miejski.pl

Granicą Św. Jana na rowerze

Granicą Św. Jana na rowerze fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jedną z możliwości spędzenia wolnego czasu w Ziębicach podczas minionego weekendu majowego był Rekreacyjny Rajd Rowerowy do słupów Granicy św. Jana.

Grupa kilku osób 30 kwietnia ( sobota) o godzinie 9.00 wyruszyła z parkingu przy Urzędzie Miejskim w Ziębicach na 23 kilometrową trasę przygotowaną wspólnie przez Referat Promocji Gminy i pana Henryka Sławca – świetnego rowerzystę i znawcę historii Granicy św. Jana.

Trasa przebiegała następująco: Ziębice – Starczówek – Lilniki. Tu grupa zatrzymała się przy pierwszym słupie, gdzie Pan Henryk opowiedział historię dotyczącą 700 –letniej granicy.

Następnie za Lipnikami grupa udała się do źródła rzeki Oława – wysłuchując kolejnej historii przygotowanej przez Pana Henryka.

Dalej grupa pojechała polną drogą, przejeżdżając obok nowo postawionej fermy wiatrowej na terenie gminy Kamiennik. Ostatnim etapem rajdu był przejazd z Chocieboża do Osiny Wielkiej,w między czasie zatrzymując się przy trzecim słupie granicy oraz znajdującym się nieopodal krzyżu pokutnym.

Z Osiny było już z górki do Ziębic. Pogoda tego dnia dopisała, humory również. Szkoda tylko, że niewiele osób skorzystało z tej oferty spędzenia wolnego czasu. Dla tych co żałują, informujemy, że niedługo odbędzie się kolejny Rajd. Tym razem nie przegapcie go.

UM Ziębice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Granicą Św. Jana na rowerze

  2011-05-05 12:11:33

  UM Ziębice

  Jedną z możliwości spędzenia wolnego czasu w Ziębicach podczas minionego weekendu majowego był Rekreacyjny Rajd Rowerowy do słupów Granicy św. Jana.

 • 2011-05-09 21:24:51

  gość: ~Iza

  ostatnio dodany post

  Kiedy następny rajd na tej trasie?

REKLAMA