Gimnazjaliści z Ziębic sięgnęli po Złoto

Piłka ręczcna

Piłka ręczcna fot.: UMiG Ziębice

W dniu 7 kwietnia odbył się Finał Gimnazjady Strefy Wałbrzyskiej w Piłkę Ręczną Chłopców.

W zawodach wzięły udział Gimnazjum Publiczne z Dzierżoniowa, Gimnazjum Publiczne ze Świebodzic, Gimnazjum Publiczne z Kłodzka, Gimnazjum Publiczne z Ziębic.

W pierwszym meczu Ziębice po zaciętej walce wygrały z Dzierżoniowem 18:14. W drugim Kłodzko nie dało szans Świebodzicom 22:16. Takie otwarcie turnieju, stworzyło dla naszego ziębickiego zespołu, ogromną szansę wygrania Finału. Regulamin zawodów zalicza wcześniejsze wyniki z półfinałów, a my wygraliśmy z Kłodzkiem 25:22. Ostatni raz wygraliśmy Strefę w 2005 roku, dlatego przed ostatnim meczem, stres był ogromny. Szkoda byłoby zmarnować taka okazję. Wystarczyło spokojnie wygrać ze Świebodzicami ( jak to łatwo powiedzieć) i złoty medal jest nasz. Zmotywowany zespół wyszedł na parkiet, wiedział o co toczy się gra. Z każdą minutą, konsekwentnie pracował nad utrzymaniem 2 – 3 bramkowej przewagi. W drugiej połowie meczu zaczął grać rewelacyjnie, przewaga urosła do 9 bramek!

Złoto dla Ziębic !

Gramy w Finale Dolnośląskim Gimnazjady Piłki Ręcznej !

Kolejność turnieju:

1. Gimnazjum Publiczne z Ziębic
  2. imnazjum Publiczne z Kłodzka
  3. Gimnazjum Publiczne ze Świebodzic
  4. Gimnazjum Publiczne z Dzierżoniowa

Skład zwycięskiej drużyny: Paweł Pilarczyk, Jakub Ryba, Kamil Połczyński, Kamil Kilian, Dawid Waś, Dawid Doliński, Azam Lodhi, Adrian Rajczakowski, Michał Kopczyński, Patryk Iżyk, Marcin Skotnicki, Dominik Biały, Damian Poprawski, Paweł Giza, opiekun zespołu Janusz Kwaśnica. Wyróżnionym zawodnikiem zespołu ziębickiego został Paweł Pilarczyk.

Organizatorem zawodów było Gimnazjum Publiczne w Ziębicach, ale z przyczyn obiektywnych ( brak hali sportowej), rozgrywki musiały odbyć się w hali „Słoneczna” w Ząbkowicach Śląskich. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują Panu Andrzejowi Rabie, Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 za gościnność.