"Wrocławska" najlepsza w finale powiatu

"Wrocławska" najlepsza w finale powiatu fot.: sxc.hu / fangol

We wtorek odbył się finał powiatowy licealiady w piłce nożnej chłopców. Naprzeciw siebie stanęły ekipy ZSP 2 Ząbkowice Śląskie oraz ZSP Ziębice. Niespodzianki nie było i pewne oraz zasłużone zwycięstwo odnieśli uczniowie „Wrocławskiej”, którzy zdobyli pięć bramek, nie stracili żadnej i awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Mecz rozegrano w czasie 2x30 minut.

Pojedynek przez praktycznie 60 minut przebiegał pod dyktando uczniów prowadzonych przez Jerzego Moszumańskiego. Jedenastka złożona głównie z graczy Orła Ząbkowice (juniorzy – LDJ, seniorzy – III liga) i Zamka Kamieniec nie pozostawiła złudzeń, a na pierwszego gola musieliśmy czekać zaledwie kilka minut. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładnym uderzeniem z woleja popisał się Krystian Burczak i futbolówka zatrzepotała w sieci. Po chwili powinno być 2:0, jednak po dobrym podaniu Marcina Skubisza, strzelec pierwszego gola, z dwóch metrów nie zdołał ulokować piłki w bramce. Ponadto kilkukrotnie szczęścia próbował Marek Postawa, którego uderzenia z dystansu albo trafiały w poprzeczkę albo tuż obok bramki rywali. Zawodnicy z Ziębic przez pierwsze 30. minut stworzyły sobie jedną okazję, jednak dobrą interwencją popisał się Konrad Ślebocki i zdołał obronić uderzenie. Do przerwy pomimo ogromnej przewagi piłkarze z Ząbkowic Śląskich prowadzili minimalnie, 1:0.

Drugie 30 minut wyglądało podobnie. Wciąż przeważali zawodnicy Jerzego Moszumańskiego, jednak w przeciwieństwie do pierwszej odsłony, ZSP 2 w końcu przestało grzeszyć skutecznością i wykorzystywało swoje okazje. Bramkę dającą dwubramkową zaliczkę zdobył Tomasz Obrał, wykorzystując dobre zagranie Marka Postawy. Kilka minut później zza pola karnego uderzył Krystian Burczak i faworyt prowadził różnicą trzech goli. Następnie swoją okazję mieli rywale, jednak nie zdołali zdobyć nawet honorowego trafienia, gdyż dobrze interweniował wprowadzony po przerwie Kamil Sobczyk. Gdy wydawało się, że uczniowie z „Wrocławskiej” odniosą victorię różnicą trzech bramek dał znać o sobie Marek Postawa, który kapitalnym strzałem z lewej nogi ściągnął pajęczynę z okienka bramki ziębiczan. Wynik na 5:0 ustalił Krystian Burczak, który po indywidualnej akcji umieścił futbolówkę między słupkami, jednocześnie kompletując hat-tricka.

W całym meczu przewaga „Wrocławskiej” nie podlegała dyskusji, a sami zawodnicy przyznają, że podczas półfinału powiatu poziom był dużo wyższy, aniżeli w samym finale. Co więcej, w finale podopieczni Jerzego Moszumańskiego wystąpili bez dwóch podstawowych zawodników – Mateusza Gołdyna i Dawida Dechnika, jednak nie przeszkodziło im to w odniesieniu bardzo pewnej wygranej.

Skład ZSP2 Ząbkowice: Ślebocki (Sobczyk)- Gołdyn, Bień, Sułkowski, Kobrzak- Skubisz, Postawa, Białek, Obrał - Fruga, Burczak

Bramki: Tomasz Obrał, Marek Postawa, Krystian Burczak x3