Express-Miejski.pl

Kolejny Orlik powstanie w Ciepłowodach

Orlik 2012 fot.: orlik2012.pl

Nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, Budzowie i Ziębicach powstanie w tym roku kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią Orlik 2012. Kolejną miejscowością, która skorzystała z projektu Moje Boisko są Ciepłowody.

Już w poniedziałek rozpoczną się prace przy Zespole Szkół Samorządowych, gdzie powstaną dwa boiska - jedno ze sztuczną murawą, a drugie wielofunkcyjne. Wykonawca, którym jest firma Moris Sport Sp. z o. o., ma oddać kompleks do użytku na początku czerwca. Będzie to z pewnością miły prezent na Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Orlik w Ciepłowodach będzie się nieco różnił od typowego. Boiska bowiem zlokalizowane zostały tuż przy hali sportowej, dzięki czemu nie ma potrzeby stawiania szatni i pomieszczeń gospodarczych (tzw. baraków). Przypomnijmy, że to koszt około 100.000 zł. Gmina z tego zrezygnowała. W ramach projektu będzie jedynie musiała urządzić pomieszczenie dla trenera z osobnym wejściem i oknem na boisko.

Orlik w Ciepłowodach będzie kosztował znacznie mniej niż podobne obiekty w powiecie ząbkowickim. Całkowity koszt szacuje się na 926 tys. zł. 2/3 z tej sumy to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tym sposobem Ciepłowody dołączą w tym roku do gmin, w których są lub powstają Orliki. Na dzień dzisiejszy tylko Złoty Stok pozostaje bez boisk ze sztuczną murawą. Orlika raczej tam nie będzie, jednak jest plan wybudowania przed szkołą boiska wielofunkcyjnego. Został nawet złożony wniosek do RPO, ale na razie jest na liście rezerwowej. Czas pokaże czy doczeka się akceptacjji.

EM

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejny Orlik powstanie w Ciepłowodach

  2011-04-07 12:08:33

  EM

  Nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, Budzowie i Ziębicach powstanie w tym roku kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią Orlik 2012. Kolejną miejscowością, która skorzystała z projektu Moje Boisko są Ciepłowody.

 • 2011-04-13 16:49:50

  gość: ~corleone

  ostatnio dodany post

  no i będzie fajno ;D

REKLAMA