Puchar Polski: Sparta gra dalej, Unia odpadła. Do gry wchodzą Orzeł, Skałki i Zamek

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Na I rundzie Podokręgu Piłki Nożnej w Wałbrzychu swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski 2023/24 zakończyła Unia Bardo. Pierwszą rundę przeszła natomiast Sparta Ziębice.

Bardzianie na własnym boisku przegrali 1:2 z LKS Roztocznik, choć od około 20. minuty prowadzili po bramce Tomaszewskiego. Goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, a w końcówce rywalizacji zdobyć drugą bramkę i pozbawić bardzian gry w dalszej fazie rozgrywek. W niej ekipa z Roztocznika podejmie na własnym boisku Skałki Stolec.

Stolczanie grę w pucharze zaczynają od drugiej rundy, podobnie zresztą jak Orzeł Ząbkowice Śląskie i Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Orzeł w rozgrywkach pucharowych zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Ziębice, która w pierwszej rundzie pucharu wygrała ze swoją imienniczką ze Starego Waliszowa 7:2. Wyrównana była tylko pierwsza połowa meczu, w drugiej na boisku dzielili i rządzili ziębiczanie. Łupem bramkowym podzielili się: Osicki x2, Palmowski, Gwóźdź, Biały, Kozłowski oraz Tutkaj. Zamek Kamieniec Ząbkowicki na swój pierwszy pucharowy mecz pojedzie do Bystrzycy Kłodzkiej na mecz z tamtejszą Polonią.

Mecze II rundy Pucharu Polski Podokręgu Piłki Nożnej w Wałbrzychu zaplanowano na 30 sierpnia.