XII Bieg na Jawornik. Czech najszybszy na dystansie półmaratonu

XII Bieg na Jawornik

XII Bieg na Jawornik fot.: Bieg na Jawornik

W sobotę 1 lipca ponad 160 uczestników stanęło na starcie XII Biegu na Jawornik. Zawodnicy trasę rozpoczęli w deszczowej pogodzie, ale na mecie witało ich słońce.

Każdy z biegaczy otrzymał jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny medal. Były też trzy sztabki złota, które otrzymali zwycięzcy na dystansach 21 i 10 km, a trzecią otrzymała zawodniczka wylosowana spośród wszystkich uczestników biegu.

W półmaratonie najszybszym męźczyzną był Petr Kubíček z czasem 1 godz. 28 min. 31 sek. Drugi na podium stanął Wojciech Banaszewski uzyskując czas 1 godz. 31 min. 34 sek. Trzecie miejsce zajął Adam Wasiewicz 1 godz. 32 min. 11 sek.

Wśród kobiet najszybsza była Jolanta Miśtak z czasem 1 godz. 52 min. 51 sek. Druga metę przekroczyła Magdalena Szultk po 1 godz. 55 min. 51 sek. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Oniszczuk uzyskując czas 1 godz. 57 min. 48 sek.

W biegu na 10 km najszybszy był Paweł Marcinowski, który wpadł na metę po 46 min. i 23 sek. 2 minuty i 7 sekund później metę przekroczył Hubert Bochra (48 min. i 32 sek.). Trzeci na metę dotarł Rafał Mazurkiewicz po 48 min. i 37 sek.

Spośród kobiet pierwsze miejsce zajęła Johana Mackova z czasem 47 min. i 45 sek. Druga metę przekroczyła Daria Trojniak po 57 min. i 9 sek. Podium na tym dystansie dopełniła Milena Górecka z czasem 59 min. i 45 sek.

W biegu na 5 km zwyciężył Maciej Bałuciak, który trasę ukończył w 18 min. i 10 sek. Niespełna 4 minuty po zwycięzcy na metę wbiegł Daniel Osiński (22 min. i 6 sek.). Trzecie miejsce zdobył Michał Jański przekraczając metę po 24 min. i 48 sek.

Wśród kobiet triumfowała Paulina Strzelec z czasem 26 min. i 18 sek. 7 sekund później metę przekroczyła Patrycja Tomaka (26 min i 25 sek.). Trzecie miejsce trafiło do Agnieszki Fletcher (28 min. i 18 sek.).

W Nordic Walking na 10 km jako pierwszy trasę ukończył Przemysław Krupa (1 godz. 10 min. i 28 sek.). Drugie miejsce zajął Wojtek Kupczak uzyskując czas 1 godz. 19 min. i 1 sek. Podium dopełnił Marcin Młocek z czasem 1 godz. 32 min. i 32 sek.

Wśród kobiet sukces odniosła Anna Więcek z czasem 1 godz. 17 min. i 39 sek. Zaraz po niej była Anna Bochniarz (1 godz. 18 min. i 9 sek. Na trzecim miejscu uplasowała się Dagmara Alchimowicz, która przekroczyła metę po 1 godz. 23 min. i 38 sek.

Na dystansie 5 km Nordic Walking zwycięzcą okazał się Piotr Gutowski z czasem 33 min. i 2 sek. 17 sekund później metę przekroczył Zbyněk Hanáček (33 min. i 19 sek.) zdobywając drugie miejsce, podium dopełnił Zbigniew Alchimowicz docierając na metę po 44 min. i 55 sek.

Wśród kobiet na najszybsza okazała się Beata Wołoszczuk (38 min. i 37 sek.), chwilę później na mecie pojawiła się Alicja Świerz-Jędrosek zdobywając drugie miejsce (42 min. i 47 sek.). Trzecią pozycję zajęła Helena Bomba przekraczając linię mety po 45 min. i 18 sek.

- Gratulujemy serdecznie zwycięzcom tegorocznego biegu. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom biegu za wspaniałą rywalizację i dobrą zabawę, a mieszkańcom za tak liczne sportowe reprezentowanie gminy - informuje złotostoccy urzędnicy.