Express-Miejski.pl

Prasujemy koszule, polerujemy buty i czekamy na maj. Lombard gwiazdą srebrnogórskiej majówki

zdjęcie archiwalne fot.: em24.pl

Tradycyjna majówka w klimacie PRL na stałe zagościła już w kalendarzu srebrnogórskich imprez. 1 maja znów będzie wesoło, prześmiewczo i barwnie.

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 13.30 od pierwszomajowego pochodu. Tradycyjnie wyruszy on z Przełęczy Srebrnegórskiej i przejdzie do centrum miejscowości. Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nie zabraknie elementów nawiązujących do czasów PRL. O godz. 14 odbędzie się Koncert Orkiestry Dętej, a po nim nastąpi oficjalne rozpoczęcie Majówki i tradycyjne przemówienia przodowników pracy.

A po nich? Po nich już tylko dobra zabawa. Na scenie wystąpią: Borowianki i Macieje, zespół Monotoni Promitivo oraz zespół Póki Co. Na godz. 18.10 zaplanowano występ gwiazdy tegorocznej imprezy. Będzie nią Lombard. Polski zespół pop-rockowy powstały w 1981 roku w Poznaniu, którego chyba nie trzeba nikomu szerzej przedstawiać. Grupa nagrała kilkanaście płyt i wylansowała wiele przebojów. Największe z nich to „Przeżyj to sam” do słów Andrzeja Sobczaka i „Szklana pogoda” do słów Marka Dutkiewicza. Zespół zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą.

Po koncercie Lombardu na scenie pojawi się zespół Many Fix, a następnie do późnych godzin zaplanowano dyskotekę pod gwiazdami.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA