Express-Miejski.pl

Wytwarzali metaamfetaminę w domowym laboratorium. Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną [video]

Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy i zatrzymali dwóch podejrzanych fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Funkcjonariusze przejęli chemikalia, w tym ponad 4,5 kg efedryny i zatrzymali dwie osoby, które trafiły już za kratki. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Współpraca kryminalnych z Ząbkowic Śląskich z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku produkcji metamfetaminy dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa dolnośląskiego. 40 i 37-latek pozostawali już od dłuższego czasu w zainteresowaniu i pod obserwacją mundurowych z Wrocławia.

Laboratorium metamfetaminy ukryte był na jednej z posesji w powiecie ząbkowickim. - W budynku mieszkalnym, do którego siłowo weszli policjanci, było pomieszczenie specjalnie przystosowane do produkcji tego narkotyku. W pogotowiu byli również wezwani przez funkcjonariuszy strażacy, gdyż reakcja chemicznych środków stosowanych przy produkcji narkotyków w każdej chwili może grozić wybuchem. Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej, działającą aparaturę, a także gotową metamfetaminę i substancje chemiczne służące do jej produkcji, w tym ponad 4,5 kilograma efedryny, a także dodatkowo kilka porcji marihuany - relacjonuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Dwaj mieszkańcy województwa dolnośląskiego zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wytwarzania substancji psychotropowej-metamfetaminy i posiadania środków odurzających. Dzięki zabezpieczonym przez policjantów dowodom 37 i 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

- W sprawie trwają dalsze czynności śledcze, gdyż ma ona charakter rozwojowy - dodaje funkcjonariuszka.

Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy i zatrzymali dwóch podejrzanych:

KPP Ząbkowice Śląskie

34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA