Express-Miejski.pl

Działać szybciej i skuteczniej. Strażacy-zawodowcy zbudowali przyczepkę zaopatrzenia wodnego

Działać szybciej i skuteczniej. Strażacy-zawodowcy zbudowali przyczepkę zaopatrzenia wodnego fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Strażacy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich blisko dwa miesiące budowali przyczepkę zaopatrzenia wodnego. Dziś możemy już widzieć efekt ich prac.

- W ostatnim czasie stwierdziliśmy, że na naszym garażu znajduje się mnóstwo sprzętu, który w momencie potrzeby użycia dostarczany jest na miejsce przy użyciu przyczep oraz samochodów będących na naszym wyposażeniu. Jednak zawsze angażowało to kilku funkcjonariuszy i wymagało czasu. Wiec jak można usprawnić ten stan rzeczy? Kierując się definicją planowania operacyjnego należy zbudować nośnik, na którym zamontowane będzie wszystko czego potrzebujemy np. do budowy zaopatrzenia wodnego i dostarczać go bezpośrednio na miejsce akcji. Sprawa z pozoru prosta, ale wymaga stworzenia indywidualnego rozwiązania, dostosowanego do potrzeb użytkownika. Mając w głowie złotą zasadę z której wynika że: „Nikt nie ugotuje lepszego rosołu niż mama i nikt nie przygotuje lepszego rozwiązania dla strażaka jak strażak” wzięliśmy sprawy w swoje ręce – mówi Mirosław Gomółka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Efektem pracy strażaków jest 591DP6, czyli przyczepka zaopatrzenia wodnego. Jest ona wyposażona w przenośny zbiornik o pojemności 13 tysięcy litrów, motopompy, węże ssawne i tłoczne, smoki oraz inny niezbędny sprzęt. Jej głównym zadaniem będzie tworzenie w oparciu o przewożony sprzęt wysokowydajnego punktu czerpania wody, możliwość jej buforowania w zbiorniku o pojemności 13 000 litrów, jak również działania podczas lokalnych podtopień i powodzi. Wszystko po to, aby działać jeszcze szybciej i skuteczniej dla dobra naszych mieszkańców.

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Działać szybciej i skuteczniej. Strażacy-zawodowcy zbudowali przyczepkę zaopatrzenia wodnego

  2022-12-09 16:56:59

  gość: ~strażak sam

  Budowali przyczepę? Czy kompletowali sprzęt 2 miesiące ? nie ośmieszajcie się strażacy zawodowcy ;p

 • 2022-12-09 17:42:50

  gość: ~Gość

  @~strażak sam
  Sam się nie ośmieszaj ..oby Tobie straż nie była potrzebna bo jak widać robią co mogą dla takich malkontentów jak Ty.

 • 2022-12-09 20:34:03

  gość: ~Przezorny

  @~strażak sam
  13000 litrów? w beczce na ogrodzie mam 1000 ? żartują ?

 • 2022-12-09 16:58:50

  gość: ~Przezorny

  Czy to jest ich produkt nadali CE? jeśli nie to kryminał jak się coś komuś stanie przy tej przyczepie którą zbudowali!

 • 2022-12-09 18:47:59

  gość: ~takitam

  @~Przezorny

  Pomijając fakt, że NIE ZBUDOWALI ŻADNEJ PRZYCZEPKI, bo była po prostu kupiona, a doczepili do niej kilka profili skleconych na szybko, to oprócz CE, powinni mieć wszelkie badania homologacyjne, certyfikat dopuszczenia do ruchu + wszystkie inne wymogi bez których jakikolwiek nowy pojazd nie może poruszać się po drogach publicznych.

  Po co o tym napisałem ?

  Bo jak zwykły obywatel chce sobie coś zmodernizować (cokolwiek) , to musi wszędzie udowadniać że nie jest wielbłądem, załatwiać tonę papierów, że ma pozwolenia wszelkich instytucji, opinię (nomem omen) straży pożarnej, że .... nie zagraża itd.

  Jeśli jednak taki zwykły obywatel pominie powyższe i zrobi co uzna za stosowne, to przyłapany na tym "niecnym procederze" będzie ciągany po sądach latami.

  Jak widać w przypadku służb wszelakich ... nic takiego nie jest potrzebne, bo oni UWAGA .... robią to "dla naszego dobra" i nie tylko należy im się za to chwała, ale jeszcze napiszą w gazetce, przełożeni pochwalą, może nawet jakaś nagroda ? , w/w instytucje przymkną oko.

  Polska służbami stoi .... jak za komuny.

 • 2022-12-09 20:32:06

  gość: ~Przezorny

  @~takitam
  Czy pod nazwą zwykły obywatel nie kryje się szurnięty jakiś mechanik, który zrobi dzika 1.9 tdi 90 kucy i nie zagraża bo on się zno. Krokodyle ich przetrzepią trzeba ich zgłosić na stronie zagrożeń.

 • 2022-12-10 13:09:56

  gość: ~takitam

  @~Przezorny

  Czyli rozumiem, że jeśli to zrobili ci strażacy, zrobił (jak piszesz) szurnięty mechanik, to to byłoby ze wszech miar złe i nie do przyjęcia, ale jak TO SAMO zrobili strażacy, aaaaa .. to to już jest cacy, świetna inicjatywa, brawo brawo.

  Czy tak ?

 • 2022-12-10 19:34:56

  gość: ~mieszkaniec

  @~takitam
  Idioto oni samą przyczepkę kupili tylko ją skompletowali ze sprzętem. Przecież straż nie wstawiała osiek ani nie spawała ramy. Bo co może to samoróbka jest de@@lu.

 • 2022-12-11 11:16:47

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~mieszkaniec

  Najpierw przeczytaj tytuł artykułu.
  Później mój pierwszy komentarz.

  Teraz zastanów się kto tu jest tym kogo nazywasz idiotą.

 • 2022-12-09 17:19:15

  gość: ~Kol

  Z nudów też bym zaczął coś składać. Na modele samolotów trochę za duzi :)

 • 2022-12-10 07:53:07

  gość: ~Hahaahah

  Niesamowite :D

REKLAMA