Express-Miejski.pl

„Z klasyką przez Polskę". Koncert Trio H2F

Trio H2F tworzą muzycy NFM Filharmonii Wrocławskiej, od lat grający razem w różnych formacjach muzycznych fot.: mp

Już 9 grudnia do Ząbkowic Śląskich zawita trasa „Z klasyką przez Polskę”. W przyziemiach ząbkowickiego zamku odbędzie się wyjątkowy koncert Trio H2F. Wstęp wolny.

„Z klasyką przez Polskę”, to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w tego typu koncertach.

Trio H2F tworzą muzycy NFM Filharmonii Wrocławskiej, od lat grający razem w różnych formacjach muzycznych. Skupiających się na doborze wirtuozowskich kompozycji pokazujących kunszt każdego z instrumentów i spójnej interpretacji artystycznej.

Do zespołu należą:

· Malwina Lipiec-Rozmysłowicz harfistka i solistka, NFM Filharmonii Wrocławskiej. Andiunktka w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie, a także podyplomowe studia mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Jest Laureatką wielu nagród i stypendiów artystycznych, w tym Ministerstwa Kultury w Polsce i w Belgii, a także Prezydenta Miasta Krakowa.

· Alicja Kieruzalska- absolwentka Hochschule fur Musik Stuttgart oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Była stypendystką Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, DAAD oraz Musikstiftung Karlsruhe. Koncertowała w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii i Egipcie. Współpracowała m.in. z operami w Hamburgu i Stuttgarcie, z Royal Philharmonic Orchestra w Londynie, Kammerorchester Heilbronn, Sinfoniettą Cracovią czy AUKSO.

· Jan Krzeszowiec- ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Doskonalił swoją grę u wybitnych pedagogów. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów fletowych, był stypendystą Ministra Kultury I Sztuki oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Współpracuje z wieloma zespołami, takimi jak: Trio Aristos, Kwartet Śląski, Lutosławski Quartet, NFM Orkiestra Leopoldium, Orkiestra Kameralna Wratislavia, AUKSO.

Projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

ZCKiT

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA